Одеська музкомедія під час війни

Від початку повномасштабної війни культура України зазнала значних змін. Через загрозу ракетних ударів театри припинили свою творчу діяльність. Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного не став винятком.

В Україні 24 лютого почалася війна, і всі заклади культури були змушені закритися. З перших днів вторгнення робітники театру музичної комедії розпочали підтримку України всілякими способами. Про життя театру під час війни ми поговорили з артистом Ярославом Селедцевим.

Від початку війни у ​​соціальних мережах театру з’являються пости про підтримку, яку артисти та адміністрація театру надають місту. Розкажіть докладніше, у чому полягає ця підтримка?

— Щодо підтримки у нашому театральному випадку, вона почалася на самому початку широкомасштабної війни: коли пошивні цехи, які у мирний час виготовляють нам костюми, у великій кількості шили захисні сітки для маскувань;

декораційні – малювали банери, якими завішане місто

З акторського складу була сформована група із виконавців, які залишилися у місті (до речі, поїхали лічені одиниці насправді), і їздять по частинах ТрО та ЗСУ в Одесі. Дають концерти для підняття бойового духу нашої армії. Скажу по собі, що в міру своїх можливостей та вільного часу, я зміг взяти участь приблизно в 7 концертах.

Нещодавно театру виповнилося 75 років. Як відзначили ювілей у такий непростий час?

— Напередодні 75-річного ювілею намічалися урочисті події, серед яких була запланована прем’єра (4 та 10 березня) оперети Імре Кальмана «Принцеса цирку» спільно з артистами цирку на манежі Одеського державного цирку та великий концерт до Дня театру 27 березня. Але через війну ми просто зібралися в театрі, самотужки зробили невеликий солодкий стіл і привітали один одного. Нас було значно менше від загальної кількості працівників театру, але хто міг, той прийшов і порадував своєю присутністю. На інстаграм-сторінці театру можна переглянути фото.

Чи продовжується життя всередині театру? Чи відбуваються репетиції попри те, що зараз музкомедія закрита для глядачів?

—Наразі життя театру поступово відроджується. Знаю, що артисти балету вже понад місяць за бажанням збираються у приміщенні театру та займаються для підтримки форми. Також відновилися репетиції оперети «Принцеса цирку». Найближчим часом розпочнеться вивчення матеріалу майбутньої прем’єри. Так, звичайно, всіх артистів немає, репетиції проводяться за можливості з тими, хто залишився. Перегруповуємося і намагаємося не сумувати.

Життя продовжується, сфери культури потихеньку повертаються до звичного життя. Чи планує музкомедія відкритися найближчим часом, чи це небезпечно?

—Це дуже складне питання, бо ми вже завтра відкрилися б і радували наших глядачів, ми готові… Але йде війна, часті повітряні тривоги (при репетиціях дійство все зупиняється і ми спускаємося в бомбосховище, чекаємо). Що ж тоді робити при вечірньому спектаклі, коли не дай боже знову повітряна тривога, як бути із глядачами. Усе ще є небезпека від паскудного та підлого ворога, який навіть воювати за правилами не вміє. Тому, гадаю, вже після нашої перемоги все повернеться на круги своя.

Як колектив підтримує моральний стан один одного?

—Ми ж з Одеси, з Одеського академічного театру музичної комедії, тому наш дух і настрій завжди піднесені!

Театр музичної комедії завжди радував нас різноманітними виставами. Під час війни, артисти та адміністрація закладу усілякими способами допомагають країні у такий нелегкий для неї час. Тому чекаємо на швидку перемогу, після якої обов’язково завітаємо на прем’єри.

Катерина Нікітенко

Редакція «Tabellarium»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram