Одесити вийшли на марш за права тварин

   В Одесі 15 вересня о 12:00 за ініціативою руху UAnimals відбувся Всеукраїнський марш за права тварин. Вже втретє марш проліг одним шляхом. Загальний збір відбувся біля пам`ятника Отаману Головатому, Старобазарний сквер. Маршрут заходу був таким: Старобазарний сквер  – Олександрівський проспект –  Грецька площа – вулиця Дерибасівська (пам’ятник Утьосову).

            Важливо: Одеський окружний адміністративний суд заборонив у місцевому цирку використовувати диких тварин. Про це повідомляє зоозахисна організація UAnimals на сторінці в Instagram. Зазначається, що суд вирішив заборонити використання тварин у цирку в результаті численних порушень утримання тварин. Однак заборона лише тимчасова. Закон був видан 22.06.2017, але підтверджений лише в цьому році. Позов до суду був поданий Держекоінспекцією Одеської області, в якому вимагалося припинити роботу цирку.

Сьогодні дуже актуальна проблема як знущання над тваринами в цирках, дельфінаріях, догхантерство та багато різних способів експлуатації «братів наших менших». Соціальні мережі бурлять різними фото, відео, петиціями, активісти ходять вулицями та збирають підписи через те, що різні компанії почали заробляти на тваринах. Але варто тільки уявити, що коїться коли немає глядачів та немає красивої обгортки того, що ви так звикли бачити? Гірше те, що знущання над тваринами відбувається прямо на очах у глядачів. Нприклад, нещодавний випадок у Магніторську — після стрибка через вогняне кільце один з хижаків почав битися в конвульсіях. До нього підійшов дресирувальни та почав бити й обливати водою, щоб той неодмінно встав. Або ж ще одне — в Прилуках з цирку-шапіто втекла левиця, яку застрелили у дворі звичайні мешканці, бо в циркачів не виявилося сміливості заспокоїти тарину. На жаль, таких випадків все більше і більше

Щоб зменшити знущання та вбивство тварин одесити вже втретє виходять на марш. Активісти приходили навіть зі своїми вихованцями. Девіз цього маршу був таким : «ЗАХИСТ СЛАБКИХ – СПРАВА СИЛЬНИХ».

Такі марші проходять щороку в 15 містах України. Організаційними моментами займається Київська платформа UAnimals, а в Одесі — «Аnimal SOS Odessa», а також співорганізаторами є Національний Корпус.

Один з активістів Георгій розказав про вимоги маршу:

  1. Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.
  2. Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг.
  3. Заборона створення і функціонування притравочних станцій.
  4. Внесення диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
  5. Відмова від використання живих тварин для тестування косметики, парфумерії та ін.
  6. Розвиток реабілітації тварин і центрів утримання тварин, що постраждали від людини та її діяльності.
  7. Заборона хутрових ферм.
  8. Припинення програм масового вбивства безпритульних тварин у містах України.
  9. Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників.
  10.  Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами.
  11.  Сприяння припиненню діяльності живодерів-догхантерів.

Активісти Денис та Анатолій доповнюють: «Ми вже не вперше підтримує такі дії і виступаємо організаторами цього маршу, а іноді й самі проводимо такі заходи, зокрема «Сильні захищають слабких»,  «Для проявления гуманности не должно быть поводов», тощо». Діана Количева, один із засновників організації «Animal SOS Odessa»: «Наша організація засуджує погане ставлення до тварин. Деякі люди роблять це навмисно, деякі — ні. Людей, які нас піддтримують щороку стає все більше і більше. Ми збираємо підписи, робимо футболки, стікери, банери для того, щоб такі випадки більше не повторювались. Я дуже рада, що не тільки в Одесі, а ще й в багатьох містах нашої держави проводяться такі заходи».

Павло (м. Львів): «Я приїхав відпочити. Та коли йшов, побачив знайомий марш. Всі марші – це плюс. Саме так люди можуть виражати свою думку. За це й підтримую. Саме на тваринок потрібно звертати увагу, звичайно».

Одесит Микита та його киянка дівчина  Ксенія, зазначили те, що вони часто відвідують такі заходи,але не тільки марші, а ще й лекції та тренінг «Як сподобатися своєму обранцю», або марш на захист собак, який відбувся восени минулого року, тощо. Більше фото, відео можете побачити на офіційній сторінці в Інстаграм «Animal SOS Odessa». Організація займається не тільки акціями на захист тварин, а й благодійністю: шукають тваринкам дім, лікують, підгодовують.

Київська міська рада прийняла рішення про заборону пересувних цирків з тваринами ще два роки тому, однак захисники подібних розваг намагалися через суд його скасувати. Тепер же вони від своїх спроб відмовилися, тому заборона набула чинності остаточно.

Нагадаємо, що існує закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин; стаття 299 ККУ: №5119-1 та стаття 154 ККУ про порушення правил тримання собак та котів). Побої, знущання над тваринами тягнуть за собою штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо її життю є загроза.

У разі колективних знущань, повторного випадку знущання — штраф збільшується від 5100 грн до 8500 грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини в разі потреби.

За задоволення статевої пристрасті з твариною — штраф від 3400 до 8500 грн. Тварину конфіскують.

Кірток Юлія

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram