Огляд онлайн-бібліотек: можливості для професійної діяльності журналіста

Сфера професійної діяльності журналіста обумовлена великою кількістю досліджень різноманітних джерел.  Задля того, аби вести таку діяльність, фахівцю необхідно володіти великою кількістю інформації.

Диджиталізація дозволяє не перебувати фізично в бібліотеці або університетському кампусі, щоб отримати необхідні відомості. Наразі існують онлайн-бібліотеки, які надають змогу отримати доступ до свіжої й актуальної інформації, що допоможе, зокрема журналісту, створити  цікавий і якісний матеріал. Пресслужба факультету зробила для вас підбірку декількох онлайн-бібліотек, що можуть знадобитися під час навчання. 

Репозитарій ОНУ імені І. І. Мечникова (фонд факультету журналістики, реклами та видавничої справи)  — перейшовши за посиланням на цей ресурс, ви зможете ознайомитися з навчально-методичною літературою, що стосується спеціальності «Журналістика» (авторами цих праць є викладачі факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова). Також публікуються наукові праці викладачів (наукові статті, монографії тощо) і студентів. 

Java library — онлайн-бібліотека україномовної літератури, яка зібрана на сайті у форматах: jar, jad, txt, fb2, epub, doc, зручних для читання на мобільних пристроях(мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах). Для того аби почати читати, достатньо завантажити потрібну книгу. Також можна переглядати тексти онлайн.

На головній сторінці сайту є розподіл за жанрами. Для здобувачів освіти за спеціальністю «Журналістика» можуть бути цікаві такі: «Наука», «Релігія», «Філософія». 

А в окремому розділі «Блог», працівники бібліотеки регулярно розміщують підбірки актуальної літератури: художньої та нон-фікшн. 

Чтиво — онлайн-бібліотека україномовної літератури, де переважно наявні довідкові й аналітичні матеріали. 

На сайті бібліотеки є перелік розділів, що допомагає знайти необхідні матеріали. Студентів нашого факультету можуть зацікавити такі: «Наукова література», «Навчальна література», «Релігія», «Публіцистика», «Часописи».

Наприклад, у вкладці «Навчальна література» містяться надзвичайно актуальні під час війни навчальні та довідкові матеріали з військової справи та цивільного захисту, з позначками окремих «авторів» для зручного знаходження, що стане у пригоді для тих, хто досліджує воєнну проблематику в межах університетських дисциплін або редакційних завдань. 

Ukrainian audio books — найбільша україномовна онлайн-бібліотека з аудіокнигами. 

Знайти найцікавішу для студентів-журналістів нон-фікшн літературу можна у розділах: «Інше» або «Саморозвиток».

Платформа дозволяє створити особистий обліковий запис в онлайн-бібліотеці, додавати ресурси до «віртуальних книжок» та зберігати потрібну інформацію. Це допомагає зручно організовувати та зберігати матеріали для подальшого використання. 

E Book — онлайн-бібліотека україномовної літератури, що вміщує у собі публікації й книги більше, аніж 300 видавництв і 1000 авторів. 

На сайті бібліотеки є перелік розділів. Для представників журналістської діяльності можуть бути цікаві такі з них: різне, цікаві статті. 

У цих двох розділах є аналітичні матеріали, що висвітлюють майже кожну тему, що розглядає журналіст у своїй професійній діяльності: воєнну, екологічну, політичну, соціальну, загальноукраїнську, всесвітню.

Для більшої зручності користування існує мобільний додаток e-bookua, який можна завантажити на головній сторінці сайту. 

Онлайн-бібліотеки надають доступ до широкого спектра джерел, серед яких є наукові статті, книги, журнали, газети, звіти й багато іншого. Завдяки цьому є змога швидко знаходити інформацію з різних джерел за допомогою пошукових функцій та фільтрів окремих сайтів. Деякі онлайн-бібліотеки мають додатки для мобільних пристроїв, тож ви можете здійснювати пошук, читати книги та зберігати матеріали на своєму пристрої.

Єлизавета Шипіцина,

 пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram