Олександр Бончев: «У сучасного журналіста немає часу на себе»

Ми бачимо їх на телебаченні. Ми читаємо їхні статті. Ми підписані на їхні соцмережі. Вони — випускники нашого факультету, молоді та енергійні журналісти. Кореспондентка “InModernUA” поспілкувалась з Олександром Бончевим — про перші кроки у професії, труднощі, розчарування та здобутки.

— Олександре, чому вирішив вступати саме на факультет журналістики?

— Тому, що мене надихнули українські телеведучі. Я ніколи не прагнув бути ними, адже хочу стати кращим за них. Саме цей факультет дав мені підґрунтя й орієнтир, в якому напрямку треба рухатися. Друга причина дуже інтимна, шалене прагнення довести людині з минулого, що мною можна пишатися. І третя причина, мені є, що сказати, навчити, надихнути велику кількість аудиторії.

— Як потрапив на телебачення?Чи важко студенту пробитися в цю сферу?

— Працював на 4 телеканалах Одеси. Відправляв свої резюме, і згодом мене запрошували, так я і залишався. Якщо студент має привабливу зовнішність, гарну вимову, харизму і вміння креативно мислити, то ніяких складнощів не буде, щоб пробитися в цю сферу.

— Як починалась кар’єра і які обов’язки входили у твою роботу на початку?

— Кар’єра починалася складно: перші розчарування через те, що ти не можеш впоратися добре з поставленими завданнями, харасмент на роботі, невміння бути тут і зараз. На початку кар’єри в мої обов’язки входило написання сюжету, пошук теми, героїв, експертів.

— Які труднощі поставали та які є недоліки у професії журналіста?

— Труднощі були в тому, що важко орієнтуватися в темах. Ти не знаєш, що писати, які поставити питання для спікерів, аби зацікавити глядача, як правильно стати в кадрі, тримати мікрофон, записувати стендапи. Недоліки в професії журналіста полягають в тому, що в тебе немає часу на себе, адже новини 24/7, маленька заробітна плата.

— Як війна вплинула на професію журналіста?

— Війна вплинула дуже серйозно, багато ЗМІ призупинили роботу, а журналісти втратили своє місце. Попри це, українські медійники продовжують свою роботу, намагаючись донести істину до громадськості та відстоювати важливі журналістські цінності. Багато журналістів в Україні показують високий рівень професійності й відваги, працюючи в небезпечних умовах та ризикуючи своїм життям. У такі складні часи журналістика в Україні зазнала великих викликів і змін.

— Чи отримуєш ти задоволення від своєї роботи та яку ціль ставиш на майбутнє?

— Я задоволений своєю роботою, адже вона дарує мені нових знайомих, прагнення кожного дня ставати кращою версією себе вчорашнього, бути в центрі уваги, подій і емоцій. У мене лише одна ціль, наступним кроком хочу спробувати себе в ролі телеведучого.

— Можеш дати кілька порад для журналістів-початківців?

— Не здаватися, бути гарним актором, демонструвати впевненість, сміливість, нікого не слухати й сподіватися тільки на себе. Наші студенти — молоді, амбітні та енергійні особистості, які вступають на шлях професійної кар’єри в журналістиці. Вони мають багато сміливості, прагнення до пізнання, вміння аналізувати події та навички комунікації. Одеський національний університет імені І.І.Мечникова пишається своїми талантами та надає можливість розвиватись і досягати поставлених цілей.

Марія Даценко

Редакція “InModernUA

Фото з архіву О. Бончева

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram