Онлайн-курси для продуктивних канікул!

Журналіст це професія, що потребує постійного вдосконалення. Пресслужба факультету підготувала для вас огляд онлайн-курсів, які допоможуть дізнатися щось нове та вдосконалити свої знання у період зимових канікул… 

Very verified: онлайн-курс з медіаграмотності

Платформа: EdEra.

Майбутнім журналістам в своїй діяльності необхідно завжди бути насторожі та розвивати своє критичне мислення, аби розмежовувати правду від дезінформації, маніпуляцій та пропаганди. Покращити свої навички допоможе онлайн-курс з медіаграмотності. 

Програма курсу складається з 5 розділів (у кожному з яких є навчальні відео, статі, інтерв’ю, тести, інтерактивні завдання) та фінальний тест. Можна сказати, що лекції за тематикою поділені на дві частини: перша присвячена таким питанням, як працюють медіа, чому важливо знати власників медіа, та чи можуть медіа виступати надійним джерелом інформації. У другій частині ми дізнаємось про типи маніпуляцій, як створюються фейки та дієві лайфхаки, як викрити дезінформацію.

Розсекречені: онлайн-курс про роботу з архівами

Платформа: EdEra.

Курс складається з 4 модулів, у яких наявні лекції та практичні завдання до них. Навички робити з архівними документами, вміння простежувати історію по документах, без сумнівів, стане в нагоді журналістам. До речі, такий курс може надихнути на написання нових текстів на основі архівних матеріалів.

Лекції ознайомлять з типами архівним справ та документів, способами, що полегшують дослідження архівних матеріалів, а також розкажуть про вербування агентів та що приховують оперативні справи та інші масиви документів.

Інтернет-медіа

Платформа: Prometheus.

Цей курс можна назвати комплексною підготовкою редактора інтернет-медіа. За 6 тижнів за допомогою лекцій та завдань ви зможете ознайомитися з усіма особливостями сучасних інтернет-видань: від жанрів, аудиторії та концепцій до всіх етапів створення онлайн-видання. Викладачем курсу є Артем Захарченко: кандидат наук із соціальних комунікацій, асистент кафедри електронних видань та медіа дизайну Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Головний редактор видання «Висновки». 

Мова сучасної публіцистики

Платформа: «Открытое образование».

Курс складається з трьох блоків, присвячених публіцистичним текстам, телевізійній публіцистиці та основам інфографіки. Програма складається з лекцій, тематичних завдань та тестів. Радимо проходити цей курс після занять з журналістського фаху, аби закріпити вивчене на заняттях.

Доступ до публічної інформації: від А до Я

Платформа: Prometheus.

Цей курс призначений для громадських активістів, держслужбовців, однак студентам-журналістам також буде корисно дізнатися про інформаційні запити, механізми доступу до публічної інформації та юридичні аспекти цього питання. Курс триває 5 тижнів та складається з відео лекцій, завдань та тестів. 

Викладачами стали магістри з права Ігор Розкладай та Віта Володовська, юрист та заступник Директора Центру демократії та верховенства права Тетяна Олексіюк, представник Уповноваженого в Конституційному Суді України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Кушнір та журналістка, юристка, громадська діячка Словенії Наташа Пірч Мусар.

Тож не втрачайте часу на зимових канікулах дарма, адже відпочинок можна чудово поєднати з саморозвитком та пізнанням нового.

Ангеліна Цепак,
пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram