«Особливості створення бренду рок-гуртів»

Такі гурти, як Twenty One Pilots, Maroon 5, OneRepublic, ЛСП, Miyagi & Ендшпіль та інші, створюють бренд на основі пісень, які здатні, або миттєво підняти настрій, або виявити бажання потанцювати та поспівати, або примушують розслабитися і насолоджуватися спокійними чи енергійними нотами. А щодо рок-гуртів? Як створюється їхній бренд? Завдяки чому? Ми розглянемо декілька рок-гуртів з різних країн, проаналізуємо, в чому особливість їхнього виконання та подачі, і чому вони гідні називатися брендом. 

Перша країна – Фінляндія. Lordi став відомим рок-гуртом через перемогу на Євробаченні-2006 року. Їхня особливість в тому, що на кожному концерті і у власних кліпах вони завжди в химерних костюмах і масках. У піснях вони повільно переходять від прогресивного, шокувального року до звичайного металу. Вокаліст має гучний, хрипкуватий і глибокий голос. Гурт здатний і приголомшити, і зачарувати. Ці всі характеристики – головні елементи у створенні їхнього бренду, причина, чому вони, власне, і є брендом. 

Далі ми поговоримо про U2, рок-гурт з Ірландії. На відміну від інших, у їхніх піснях частіше використовуються мелодичне інструментування й спокійний темп. Слухаючи цей гурт, хочеться сидіти на підвіконні, дивитися у вікно та роздумувати над світовими та власними проблемами. Тематикою їхніх пісень є розчарування в юності, труднощі самовизначення, страх смерті та постійна невиправдана зміна настрою. Вони не тільки сіють смуту, але й можуть надихнути людину на дії, на роздуми про себе, як у піснях Acrobat та 13 (There Is a Light). Учасники гурту брали участь у багатьох благодійних організаціях. Співпрацювали, до речі, з компанією Apple, а це вже є прямим доказом того, що U2 – не прохідний гурт, а досить відомий публіці.  

Третій гурт, шведський, назва якому Sabaton, відрізняється від багатьох інших гуртів тим, що тематика у нього одна – про війни та окремі битви. Саме на цих темах у піснях, виконаних в агресивно-різкому стилі, вони й створили свій бренд. 

На австралійському гурті AC/DC виросло безліч різноманітних гуртів, так само як на The Beatles, або Queen, наприклад, Bon Jovi, Metallica, Scorpions та інші. AC/DC є одними з перших, хто започаткували та розвинули такий напрямок у рок-музиці, як хард-рок, і серйозно вплинули на формування жанру хеві-металу. Головною рисою цього гурту є не тільки танцювально- енергійні відтінки в піснях, а й голос вокаліста, хрипкий, скрипучий і водночас дзвінкий. 

Наостанок візьмемо німецький гурт, який одразу можна впізнати за страхітливим, жорстоким та ритмічним інструментуванням, і за не менш грубуватим та привабливим голосом Тілля Ліндеманна. Особливість гурту Rammstein, що на їхніх концертах вони завжди вигадують щось цікаве, таке, щоб здивувати публіку, викликати в неї захват і захоплення. Наприклад, використовують вогнемети, плащі, маски, крила, що палають, та інші піротехнічні театральні ефекти, або поводяться зухвало. Тексти пісень порушують похмурі та суперечливі теми, за які учасники гурту неодноразово піддавалися суровій критиці, але у багатьох із них захований глибокий сенс, який неодмінно змусить слухача задуматися над описаною проблемою і визнати їх блискучим рок-гуртом. Rammstein заведено вважати «класикою року», так само як англійський “The Beatles”, американські “Nirvana”, “Linkin Park” та багато інших, і чи це не є показником того, що цей гурт – бренд, який завжди буде мати своє місце в історії не тільки рок-індустрії, а музики в загалому? 

Можна навести безліч прикладів різноманітних брендованих гуртів та відокремити їхню неповторність з іншими, знайти в кожного власну «родзинку» в широкому музичному потоці, але сьогодні ми розказали про одні з найяскравіших рок-гуртів Північної, північно-західної, Центральної Європи і Океанії, які теж можуть позмагатися з Великою Британією та Америкою за перші місця у міжнародних музичних топах, Billboard Hot 100, Official Singles Chart і таке інше, і довести, що будь-який гурт з будь-якої країни здатен створити свій бренд, який увійде в історію і буде лунати звідусіль.

Катерина Зюзіна, 1 курс, «reDUCKcia»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram