Останній акорд

Життя – дуже непередбачувана річ, цікава, збалансована. На всяке зло, знайдеться добро, на всяку ненависть знайдеться любов, на будь-яку тишу – музика.

Музиканти – це перш за все творці. Вони розбавляють буденність тим, що вносять у своє життя та життя своїх слухачів мелодії та слова, які здатні зачепити будь-кого. Чи не було у вашому житті моменту, коли під час прослуховування пісні з’являлась думка «це пісня про мене…»? Не знайшлось ще в світі людини, якій би не сподобалась жодна пісня, жодна мелодія, жодне речення. Кожен може знайти для себе щось цікаве.

Музиканти пишуть свої пісні, спираючись на власний життєвий досвід та переживання, і, хоч, люди різні, у них багато спільного, й навіть найсамотніша людина зможе знайти виконавця, що стане йому рідним. На жаль, всі ми смертні, і яка б не була відома чи багата людина, їй не сховатися від коси, що дарує вічний спокій. Згадаймо ж людей, які вже нас покинули, але їх думки будуть жити у їх же піснях.

Почати хочу з досить відомого у нас в Україні Кузьми Скрябіна. Справжнє ім’я виконавця – Андрій Вікторович Кузьменко. Деякі досі згадують веселі часи, коли під «собачу будку» танцювали та підспівували навіть німі, а відпочивали слухаючи пісню «Спи собі сама». Він пішов із життя у 2015 році. Офіційною причиною стала автоаварія четвертого лютого, підозріло швидко після того, як співак виклав відео, в якому критикував владу, звинувачуючи їх у ненажерливості та жадібності. «…не треба, панове депутати тратити бабки, щоби ходити і м’яти свою ж*пу, на дорогих масажистів, просто-напросто, сідайте на Таврію, знімайте крісло, ж*пу на банановий ящик, і в оцю ямку й*бсь, і не треба масажа, в спа салон… все приходе само собою…». Тоді він їхав по трасі, і вже урвався терпець з того стану доріг, по яким їздять люди, і що влада нічого не робить з цього приводу. Тепер нам лише залишається, розкладаючи старі фотографії на стіл під час сімейних посиденьок, згадувати старого-доброго Кузьму.

«Ангелом-охоронцем» охрестили Густава Ара, під псевдонімом Lil Peep. Чому саме так? Маючи досить тяжке дитинство у бідній, неповній сім’ї, та наражаючись на постійну дискримінацію, він до самого кінця залишався гарною людиною. Всі ми знаємо як гроші поступово перетворюють людей на жадібних, злих створінь. Маленький Піп все життя боровся проти цього і в одній зі своїх пісень висказався «Всі ці гроші, які я тепер заробляю, мене ніколи не змінять». Близько п’яти років тому, коли він давав інтерв'ю для «Fast Food Music» він дав наставлення для людей, що були в депресії та мали думки про закінчення свого життя:  «У моєму житті були різні моменти, дуже, дуже важкі, жахливі ситуації. Моя мама завжди казала мені: «час все лікує». І навіть якщо, років через п’ять, ти будеш знаходитись у такому стані, ніби “чорт, що взагалі відбувається? чому не стає краще?!” – це означає, що треба ще кілька років, щоб все минулось. Різні ситуації, але… все буде добре. Ти маєш розуміти, що все налагодиться, і ніколи не будь невдячним, бо інколи людина робиться такою, типу “блін все відстій, ненавиджу своє життя”… але у тебе на ногах є черевики, в той час, коли деякі діти не мають навіть доступу до води. Тому ти маєш досить багато. Живи тим життям, яким вони лише мріють жити.» Своїми піснями він об’єднував одинаків по всьому світові, ділив з ними радість та горе… Він помер через передозування наркотиками 15 листопада 2017. Це призвело до того, що по всьому світу люди, навіть зірки, почали відмовлятись від них. І своєю смертю він, можливо, врятував когось від такої самої участі. 

XXXTENTACION також став одним з тих, чиє життя обірвалось дуже рано. Причиною тому стали гроші. Він сидів у своїй машині, коли його пограбували і забрали сумку з досить великою сумою грошей, в ту ніч він зловив кілька куль, рани від яких були несумісні з життям. Справжнім його ім’ям було Джасей Дуейн Рікардо Онфрой. Весь світ оплакував втрату цього співака в червні 2018. Як і попередній виконавець, він також відмовляв людей від самогубств. Ікс виклав відео, в якому висказався з приводу життя: «Ніхто не може відповісти чому ви живі. Ніхто не врятує вас, окрім вас самих. Ви повинні вкласти свідомість в те, чого ви бажаєте досягти… Це не означає, що кожен має бути репером, це не означає, що кожен має бути ср*ним художником чи артистом… Ви можете бути лікарем, і це також може бути мистецтвом, ви можете бути терапевтом, і це також може бути мистецтвом, і це те, як ви виражаєте себе… Навіть стосунки чи дружба можуть бути видом мистецтва. Лише ВИ ставите собі цілі. Зробіть себе щасливими. Якщо щось робить вас щасливими, дотримуйтесь цього… Я хочу щоб кожен, хто мене слухає, піклувався і йшов на поступ тим, кого він любить, хочу бути певен, що він вірний тим кого любить.»

Життя непередбачуване… Воно може обірватися в будь-який момент, тому дуже важливо залишити після себе пам’ять. У будь-якому прояві. Скільки б гарних пісень могли вийти, скільки гарних речей могло бути зроблено. Ці люди, одні з десятків, сотень людей, що будучи кумирами, пішли з життя… Вони цього не хотіли. Є дві речі в світі, які не можна змінити: дата народження, та дата смерті, тому не варто бігти поперед батька в пекло, а треба радіти кожному дню, і жити так, як комусь лише хотілось би.

Ульянов Максим, 2 курс, «reDUCKcia»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram