П’ять варіантів заробітку без шкоди навчанню

Лише ледачий і ситий студент (у що вже доволі складно віриться) не намагається отримати десь додатковий заробіток. На щастя, зараз це зробити набагато простіше, ніж ще якихось 20 років тому. І, до речі, без шкоди навчанню. Головне — це вміння розпоряджатися часом і відповідальне ставлення до своїх обов’язків. А далі вже можна знайти відповідну вакансію, навіть ту, що дозволяє працювати з кімнати у гуртожитку.

1. Робота над створенням сайтів

Створення сайтів — чудовий варіант заробітку без шкоди навчанню. І зовсім необов’язково для цього закінчувати Політех. Існують безліч елементарних для використання платформ зі створення сайтів, а на деяких вже одразу знаходяться “гарячі” замовлення. Найпопулярніші серед таких сайтів WordPress і Tilda. Потрібно лише ознайомитися з функціоналом платформи, підібрати для себе замовлення, виконати його та отримати гроші.

2. Ведення особистих блогів

Інший спосіб отримання коштів — ведення особистого блогу в соціальній мережі. Для цього потрібно слідувати невеличкого плану:

1) Обрати свою тематику;

2) Визначитичя з цільовою аудиторією;

3) Знайти особистий стиль написання постів і оформлення сторінки.

Тут вже трошки складніше, бо потрібно буде дізнатися більше про «розкрутку» та рекламу, щоб привернути увагу читачів. Є декілька варіантів монетизації: реклама інших блогерів або будь-якого продукту, партнерські програми, продаж місць під посилання. Тут ваша зарплата цілком і повністю залежить від вашого бажання та зацікавленості у справі.

3. Копірайтинг і рерайт

Це варіант заробітку завдяки вмінню грамотно оформити текст і перефразувати його. Саме в цьому полягає суть рерайту та копірайтингу. Існують декілька розгалужень цих напрямків:

• Авторський копірайтинг — створення власних статей.

• Рекламний копірайтинг — написання матеріалу з метою повідомлення про послугу або товар для продажу.

• SEO-копірайтинг – написання статей під певні ключові запити.

• Рерайт — перефразування вже наявного тексту, тобто переказ матеріалу своїми словами.

Найбільшим попитом на трудовому українському ринку користуються авторські матеріали та реклама. Рерайт же навпаки приносить відносно менший заробіток. Знайти таку роботу досить просто: потрібно лише загуглити сайти для фрілансу (віддаленого заробітку).

4. Допомога в CALL-центрах

Метод підробітки в CALL-центрі є одним із найпопулярніших серед молоді. Вам потрібно відповідати на дзвінки або ж самому телефонувати клієнтам компаній. Серед важливих умінь — швидко зацікавити людину та терпляче відповідати на всі поставлені запитання. Заробітня плата буде залежати від відпрацьованих годин, кількості змін й обсягу прийнятих заявок. Великий плюс для студента — легке налаштування графіку.

5. Послуги репетитора

Займатися репетиторством — ще один вдалий спосіб заробити. Для цього потрібно бути впевненим на всі 100% у своїх знаннях в обраній сфері. Не має значення, якого віку буде ваш учень. Необхідно переконатися, що ваші знання та вміння будуть значно перевищувати те, що вже знає і вміє потенційний «учень». Окрім цього, потрібно завчасно подумати про місце проведення і план занять.

Найзатребуванішими галузями наразі являються:

• іноземні мови;

• математика;

• програмування.

Охочих до навчання можна знаходити серед своїх знайомих і друзів, прикріпити своє резюме на сайтах працевлаштування або навіть розвісити оголошення з пропозицією по своєму району.

Серед усіх цих пропозицій ви точно зможете знайти ті, що повністю вас влаштовують. Особиста порада від редакції — шукати роботу, орієнтуючись не лише на хорошу заробітну плату. Варто вже зараз думати про те, що допоможе вам розвиватись у майбутній професії. При систематичній роботі над собою та удосконаленням своїх вмінь, вже через кілька місяців підробіток буде приносити хороший дохід, а через кілька років — міцний фундамент.

Полюганич Катерина, 4 курс, «Black.White»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram