Пенсіонери перестануть вирішувати долю молоді?

Від громадянина України Устенка Андрія Ігоровича надійшла пропозиція у вигляді петиції щодо заборони пенсіонерам голосувати на виборах. Про це повідомляється на сайті Електронних петицій Президента України.

А саме: він зазначає, що потрібно не допускати громадян України, яким виповнилося шістдесят років,  до голосування під час виборів Президента України та депутатів до Верховної Ради України. Також Андрій Ігорович вважає, що необхідно внести відповідні зміни в Закон України “Про вибори народних депутатів України”  та Закон України “Про вибори Президента України”, додавши вікове обмеження для права голосу громадян України.

Петиція набрала 332 голоси за два тижні, залишилося більше двох місяців на те, щоб відбулося голосування. Загальновідомо, що якщо вона набере 10 000 голосів, то Президент прийме її до розгляду.

Наразі постає питання, чи гарна це ідея та чи підтримають її одесити?

Не секрет, коли починається передвиборна кампанія — політики  робитимуть усе, щоб проголосували саме за їхню кандидатуру. Тільки-но почнеш уводити в Google «політики перед виборами підкуповують..» одразу ж вибиває безліч новин. Методів підкупу перед виборами чимало, наприклад, як повідомляє «Україна.ру»: «…представники Блоку Петра Порошенка (БПП) роздають поношений одяг з ЄС. Більшість обурилося такими “подачками” з боку команди чинного президента. Люди порахували, що такими діями «партія показала свою зневагу до людей». Також, якщо добре порозмовляти з будь-якою бабусею чи дідусем, можна дізнатися, що, дійсно, людям пенсійного віку пропонують кілограм гречаної каші або мізерну суму грошей і вони змушені продавати свій голос через складну фінансову ситуацію та нездатність прожити на невеличку пенсію. Їх, звичайно, шкода та можна зрозуміти, але в подальшому такі дії ще більше посилять політичну кризу та зневіру до виборів у країні, адже до влади потрапляють олігархи, які викупили голоси громадян похилого віку, й через корупцію починають повертати свої витрачені «грошенята» й нагрібати ще більше.

Більшість може заперечити, мовляв, що молодь будує майбутнє, тому пенсіонери, які вже прожили майже все своє життя, не повинні втручатися в долю молодих та майбутнє країни. Здавалося б, правильна думка, але ж хіба молодь ходить голосувати? Дуже низький відсоток зацікавлений у тому, щоб віддати свій голос кращому кандидату. Чому? Можливо, через свою лінь прийти на вибори, чи як деякі вважають, що один їхній голос нічого не вирішить, або просто не цікавляться політикою й через це така пасивність. До речі, багато молоді живе закордоном, тому це також може слугувати причиною низького відсотку.

За даними «Радіо Свободи», лише 20% української молоді вірять у краще майбутнє – такі дані опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного на замовлення Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Менше від третини респондентів віком від 18 до 35 років планують взяти участь у наступних виборах.

Ще однією проблемою є те, що більшість пенсіонерів не вміють об’єктивно дивитися на речі через те, що дивляться ТБ, у якому тільки-но й обіцяють краще життя. А деякі взагалі приходять на голосування й запитують «де тут за Сталіна голосувати?», тому що сумують за минулим життям, яке, на їхню думку, було набагато кращим.

Також зустрічаються випадки «ефекту стада», щось типу «Марина Петрівна з першого під’їзду знається на тій політиці, отже я за того ж проголосую, що й вона»… Це проблема, адже та Марина Петрівна може не бути компетентною в політиці, а просто останнім часом слухає популістів на телебаченні.

Ось що з приводу цього говорять випадкові опитані одесити:

Володимир, 36 років

«Я проти будь-якого невиправданого обмеження прав людини за будь-якою формальною ознакою, зокрема віком. Ідея дурнувата та спрямована на PR— міжнародні домовленості України не дозволяють цього зробити. Сама ідея покласти відповідальність за безлад у країні на пенсіонерів погано тхне. Відповідальна молодь, що ігнорує виборчий процес. Наприклад, у Туреччині  відхилення від участі у виборах тягне за собою кримінальну відповідальність. Я швидше за таке розв’язання проблеми. Замість зменшення впливу олігархів на виборчий процес зменшення кількості активних виборців через позбавлення людей після 60 років права голосу збільшить можливість маніпулювати таким само беззахисним студентством чи пролетаріатом».

Марія Миколаївна, 62 роки

Я зовсім не проти, хоча мені вже за 60. Вважаю, що досить бабцям та дідусям обирати майбутнє для дітей та онуків, вони в змозі самостійно вирішувати.

Віталій, 39 років

Я обома руками «ЗА», тому що обирати майбутнє країни мають люди, які платять податки. Пенсіонери мають доглядати за внуками. Окрім цього, у наш час люди похилого віку можуть продати свій голос за невелику матеріальну винагороду.

Микола, 20 років

Звісно, що я проти. Обмежуватись у праві голосу мають лише недієздатні  громадяни, тобто ті, які не усвідомлюють своїх дій. А якщо ми хочемо, щоб бабусі/дідусі добре голосували, то спочатку молоді необхідно прийти на вибори, а перед цим не полінуватись і розібратись у кандидатах.  І обов’язково донести думку до старших родичів, щоб вони не голосували за “гречку” і “пакети” від кандидатів.

Отже, будь-які вибори демонструють громадянам, що вони повинні обирати людину не за гарні очі, а за подальший план дій політика. На жаль, не всі розуміють, що шляхом голосування, люди показують свою довіру до кандидата та обирають майбутнє своєї країни. Аби країна виплуталася з ненайкращої ситуації та почала розвиватися, потрібно відповідальніше ставитися до виборів та не пускатися берега. Замисліться й зробіть правильний вибір, ваш голос може багато змінити.

 

Катерина Гулінська

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram