Perseverance: чи можливе життя на Марсі

Підкорення космосу — задача, яку людство поставило перед собою у XX столітті й поступово, але впевнено крокує до її виконання. Сили на це кидають основні країни, які мають розвинуті космічні програми: США, Китай, Індія, ЄС, Росія.

Питання дослідження Марсу стало широко обговорюватись в останні десятиліття, хоча перші місії до Червоної планети відбувалися у шістдесятих роках минулого століття. Популярність цієї теми зросла на фоні погіршення екологічних умов Землі — і людство почало шукати нестандартні шляхи для її вирішення, як-от колонізація Марсу.

У лютому цього року США зробили великий крок уперед з підкорення Марсу, коли марсохід Perseverance успішно приземлився на поверхню планети. Апарат було запущено 30 липня 2020 року, і 18 лютого він досяг Марса. Головна мета місії — пошук ознак давнього життя та збирання зразків гірських порід для їхнього можливої постачання назад на Землю.

Ровер приземлився у кратер Єзеро. За планом Perseverance повинен дослідити частини дельти Neretva Vallis — відкладень на дні кратеру, які, на думку науковців, складаються із вулканічного пилу чи еоловими пиловими відкладеннями — а також берегову лінію, вкриту дюнами, і піднятися на край вищезгаданого кратера.

Глобальне значення місії полягає у тому, що марсохід збирає астробіологічну інформацію, яка допоможе зрозуміти, чи можливий пілотований політ людей на Марс і чи є взагалі шанс людського життя на цій планеті. За допомогою Perseverance вчені планують проаналізувати середу планети і дізнатися, чи придатна вона для підтримки існування мікроорганізмів; здійснити пошук життя у цій середі, особливо у кам’янистих породах; зібрати зразки землі та порід з поверхні Марса; перевірити вироблення кисню в атмосфері Марса. Перші три питання безпосередньо впливають на можливість існування мікроорганізмів на Марсі, але навіть якщо ровер не знайде доказів цьому, це може відкрити шлях до освоєння планети.

Місія триватиме щонайменше один марсіанський рік, що дорівнює близько 687 земним добам. Хтозна, може вже за півтора роки наше бачення космосу, а особливо Марса, може кардинально змінитися.

Діденко Ольга, 4 курс, «The Octopus»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram