Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Подорож для студента: у Румунію!

Подорожі, пригоди, нові краєвиди — цього прагне майже кожен, ось тільки грошей, в більшості випадків, на жаль, вистачає лише на вермішель похід в кіно. Але якщо добре постаратися, трохи накопити та нашкребти 130 доларів, разом із грошовими подарунками від родичів, — можна провести прекрасні 5 днів у Румунії!

 

Що подивитися:

• Прекрасні замки.

Румунія славиться не тільки пишністю своєї природи, а й розкішшю будівель, стіни яких просякнуті духом легенд. Любителі біло-золотих казок за невелику додаткову плату можуть відвідати замок Пелеш — це 3200 кв. метрів площі з величезною кількістю неймовірно багатих (і не особливо потрібних) кімнат, заходячи в які можна відчути й себе королем. У замку Бран — він же замок графа Дракули — прикрас явно менше, зате там кожному охочому розкажуть, яким же насправді був «божевільний», «кровожерливий садист» Влад Цепеш, і що зробило його тим чудовиськом, яким його вважають зараз. Якщо ж душа просить готики і середньовічної чарівності, то потрібно негайно їхати в містечко Алба-Юлія — такими містами з їх похмуро-прекрасними храмами можна надихатися на написання оповідань про світ мечів і магії. І все ж Алба-Юлія цікава не тільки тим, що переносить своїх гостей в іншу епоху. Це місто є найдавнішим у Румунії, і його ім’я було відомим ще за часів Античності: його навіть згадував Птолемей.

• Незламні фортеці.

Милуватися величчю природи Румунії варто з кам’яних веж середньовічних фортець, потрапити в які можна за копійки. І, звичайно, кожна фортеця порадує своїх відвідувачів красивою казкою про неймовірно сильних воїнів і страшні бої. До речі, битви зазвичай були страшні зовсім не для румунів: вони за своїми кам’яними стінами жили безбідно, бо були відмінними тактиками. Наприклад, фортеця Ришнов, яку ще в 1215 році побудували лицарі Тевтонського ордена, була захоплена лише один раз. А в цитаделі Рупя, за одним з оповідань, мешканці взагалі напекли собі на чергове свято млинців, ігноруючи турецьких завойовників, що вже півроку стояли під стінами фортеці й чекали, коли румуни вийдуть здаватися. Ті млинці потім у турків і полетіли, після чого завойовники зрозуміли, що чекати вони будуть до сивого волосся.

• Німецькі міста. Вирушаючи до Румунії, варто знати, що заодно можна відвідати ще й Німеччину. Деякі міста раніше були заселені німцями, як, наприклад, Херманнштадт (нині Сібіу), де ще в 1930 році проживало 22 тисячі німців, на противагу яким було 19 тисяч румунів. У середні віки це місто було одним з найбільших центрів торгівлі, і накопичені його багатства збереглися до наших днів, як і коктейль атмосфер з рисами як грізного Середньовіччя, так і вікторіанської пишноти. 4. Палац Парламенту в Бухаресті. На перший погляд може здатися, що Бухарест досить нудний: парки, парки, парки, звичайні будівлі — в будь-якому місті таке знайдеш. І той же Палац Парламенту, бухарестська гордість, якийсь одноманітний, сірий… Немов на модельку будівлі в грі натягнули одну текстуру. У порівнянні з будівлею Парламенту, наприклад, в Будапешті, румунський Парламент може здатися спрощеною копією, клоном, реміксом. І все ж варто дати палацу шанс: треба просто дочекатися темряви, і його стіни заллються золотом світла, що подарує будівлі-гігантові абсолютно новий вигляд. Милуватися цим видовищем можна абсолютно безкоштовно, як і картинами маловідомих художників, що змінюються у виставковому залі Парламенту на першому поверсі!

 

Як вижити:

Насправді, бюджетна подорож у Румунію навряд чи може називатися режимом виживання, тому що й відпочинок у готелях, і на проживання обійдеться мандрівникові відносно дешево. Якщо порівняти з Італією, Францією і Німеччиною, стає чітко видно, що Румунія у плані цін куди більше жаліє своїх гостей, при цьому надаючи прекрасні умови для відпочинку: якщо говорити чесно, деякі трьохзіркові готелі в Німеччині були набагато гірші, ніж ті ж три зірки, але румунські. Тамтешні супермаркети теж порадують будь-якого іноземця невисокими цінами.

 

Чого боятися:

• Кишенькові злодії! Як і в багатьох інших країнах, як й у нас, у Румунії процвітає злодійство. Щоб відгородити себе від цього, досить дотримуватися простих правил безпеки: технікою не світити, гроші надійно (бажано порційно) ховати й не залишати речі без нагляду. Особливо уважним треба бути в громадському транспорті… та й не тільки в Румунії, але і у нас, особливо коли мова заходить про одеський п’ятий трамвай, чи не так?

• Цигани! За нахабством румунські цигани наздоганяють італійських: можуть підійти й під носом у туриста потрусити консервною банкою з монетками, мов, дай на прожиток. Робити цього в жодному разі не можна, але не тільки тому, що можна стати жертвою гіпнозу. Ось жертвою обману, якщо поведешся, точно станеш, адже зазвичай ці нещасні й брудні бідняки з благаючими голодними очима після закінчення «робочого дня» повертаються в невідповідні своєму статусові жебраків симпатичні будинки… ще й іноді на власному авто!Звичайно, не всі рома живуть постійним обманом. Багато з них працюють, і їх можна побачити майже на кожному ринку. Вони будуть раді не тільки запропонувати непогані товари, а й поторгуватися.

• Собаки! Варто повертатися в готель до темряви, адже коли згущується ніч, зі своїх сховищ виходять голодні собаки, котрі славляться тим, що можуть до смерті загризти людину. Випадки смерті від нападів бродячих собак дійсно нерідкі в Румунії: наприклад, у 2006 році за даними Газети.Ру собаки загризли туриста з Японії, а в 2011 їх жертвою стала жінка 49 років. У 2013 році за даними Moldnews.md зграя собак напала на двох дітей у бухарестському Парку лип, і молодший з них помер від отриманих травм. А це ж тільки відомі випадки. До речі, з агресією з боку собак гість Румунії найчастіше стикається в великих містах, а ось на околицях і в селах ймовірність зіткнутися з такою небезпекою набагато менша.

 

Подорожі, пригоди, нові краєвиди — цього прагне майже кожен, ось тільки грошей в більшості випадків, на жаль, вистачає лише на похід в кіно. Але якщо добре постаратися та нашкребти 130 доларів, можна провести прекрасні 5 днів у Румунії!

 

Анастасія Голубєва

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми