Подорож для студента: у Румунію!

Подорожі, пригоди, нові краєвиди — цього прагне майже кожен, ось тільки грошей, в більшості випадків, на жаль, вистачає лише на вермішель похід в кіно. Але якщо добре постаратися, трохи накопити та нашкребти 130 доларів, разом із грошовими подарунками від родичів, — можна провести прекрасні 5 днів у Румунії!

 

Що подивитися:

• Прекрасні замки.

Румунія славиться не тільки пишністю своєї природи, а й розкішшю будівель, стіни яких просякнуті духом легенд. Любителі біло-золотих казок за невелику додаткову плату можуть відвідати замок Пелеш — це 3200 кв. метрів площі з величезною кількістю неймовірно багатих (і не особливо потрібних) кімнат, заходячи в які можна відчути й себе королем. У замку Бран — він же замок графа Дракули — прикрас явно менше, зате там кожному охочому розкажуть, яким же насправді був «божевільний», «кровожерливий садист» Влад Цепеш, і що зробило його тим чудовиськом, яким його вважають зараз. Якщо ж душа просить готики і середньовічної чарівності, то потрібно негайно їхати в містечко Алба-Юлія — такими містами з їх похмуро-прекрасними храмами можна надихатися на написання оповідань про світ мечів і магії. І все ж Алба-Юлія цікава не тільки тим, що переносить своїх гостей в іншу епоху. Це місто є найдавнішим у Румунії, і його ім’я було відомим ще за часів Античності: його навіть згадував Птолемей.

• Незламні фортеці.

Милуватися величчю природи Румунії варто з кам’яних веж середньовічних фортець, потрапити в які можна за копійки. І, звичайно, кожна фортеця порадує своїх відвідувачів красивою казкою про неймовірно сильних воїнів і страшні бої. До речі, битви зазвичай були страшні зовсім не для румунів: вони за своїми кам’яними стінами жили безбідно, бо були відмінними тактиками. Наприклад, фортеця Ришнов, яку ще в 1215 році побудували лицарі Тевтонського ордена, була захоплена лише один раз. А в цитаделі Рупя, за одним з оповідань, мешканці взагалі напекли собі на чергове свято млинців, ігноруючи турецьких завойовників, що вже півроку стояли під стінами фортеці й чекали, коли румуни вийдуть здаватися. Ті млинці потім у турків і полетіли, після чого завойовники зрозуміли, що чекати вони будуть до сивого волосся.

• Німецькі міста. Вирушаючи до Румунії, варто знати, що заодно можна відвідати ще й Німеччину. Деякі міста раніше були заселені німцями, як, наприклад, Херманнштадт (нині Сібіу), де ще в 1930 році проживало 22 тисячі німців, на противагу яким було 19 тисяч румунів. У середні віки це місто було одним з найбільших центрів торгівлі, і накопичені його багатства збереглися до наших днів, як і коктейль атмосфер з рисами як грізного Середньовіччя, так і вікторіанської пишноти. 4. Палац Парламенту в Бухаресті. На перший погляд може здатися, що Бухарест досить нудний: парки, парки, парки, звичайні будівлі — в будь-якому місті таке знайдеш. І той же Палац Парламенту, бухарестська гордість, якийсь одноманітний, сірий… Немов на модельку будівлі в грі натягнули одну текстуру. У порівнянні з будівлею Парламенту, наприклад, в Будапешті, румунський Парламент може здатися спрощеною копією, клоном, реміксом. І все ж варто дати палацу шанс: треба просто дочекатися темряви, і його стіни заллються золотом світла, що подарує будівлі-гігантові абсолютно новий вигляд. Милуватися цим видовищем можна абсолютно безкоштовно, як і картинами маловідомих художників, що змінюються у виставковому залі Парламенту на першому поверсі!

 

Як вижити:

Насправді, бюджетна подорож у Румунію навряд чи може називатися режимом виживання, тому що й відпочинок у готелях, і на проживання обійдеться мандрівникові відносно дешево. Якщо порівняти з Італією, Францією і Німеччиною, стає чітко видно, що Румунія у плані цін куди більше жаліє своїх гостей, при цьому надаючи прекрасні умови для відпочинку: якщо говорити чесно, деякі трьохзіркові готелі в Німеччині були набагато гірші, ніж ті ж три зірки, але румунські. Тамтешні супермаркети теж порадують будь-якого іноземця невисокими цінами.

 

Чого боятися:

• Кишенькові злодії! Як і в багатьох інших країнах, як й у нас, у Румунії процвітає злодійство. Щоб відгородити себе від цього, досить дотримуватися простих правил безпеки: технікою не світити, гроші надійно (бажано порційно) ховати й не залишати речі без нагляду. Особливо уважним треба бути в громадському транспорті… та й не тільки в Румунії, але і у нас, особливо коли мова заходить про одеський п’ятий трамвай, чи не так?

• Цигани! За нахабством румунські цигани наздоганяють італійських: можуть підійти й під носом у туриста потрусити консервною банкою з монетками, мов, дай на прожиток. Робити цього в жодному разі не можна, але не тільки тому, що можна стати жертвою гіпнозу. Ось жертвою обману, якщо поведешся, точно станеш, адже зазвичай ці нещасні й брудні бідняки з благаючими голодними очима після закінчення «робочого дня» повертаються в невідповідні своєму статусові жебраків симпатичні будинки… ще й іноді на власному авто!Звичайно, не всі рома живуть постійним обманом. Багато з них працюють, і їх можна побачити майже на кожному ринку. Вони будуть раді не тільки запропонувати непогані товари, а й поторгуватися.

• Собаки! Варто повертатися в готель до темряви, адже коли згущується ніч, зі своїх сховищ виходять голодні собаки, котрі славляться тим, що можуть до смерті загризти людину. Випадки смерті від нападів бродячих собак дійсно нерідкі в Румунії: наприклад, у 2006 році за даними Газети.Ру собаки загризли туриста з Японії, а в 2011 їх жертвою стала жінка 49 років. У 2013 році за даними Moldnews.md зграя собак напала на двох дітей у бухарестському Парку лип, і молодший з них помер від отриманих травм. А це ж тільки відомі випадки. До речі, з агресією з боку собак гість Румунії найчастіше стикається в великих містах, а ось на околицях і в селах ймовірність зіткнутися з такою небезпекою набагато менша.

 

Подорожі, пригоди, нові краєвиди — цього прагне майже кожен, ось тільки грошей в більшості випадків, на жаль, вистачає лише на похід в кіно. Але якщо добре постаратися та нашкребти 130 доларів, можна провести прекрасні 5 днів у Румунії!

 

Анастасія Голубєва

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram