ПРАВИЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ – ХУДНЕМО ТА ЇМО СОЛОДОЩІ?

Дослідження продовжують пов’язувати проблеми здоров’я з помилками в харчуванні. Наприклад, збалансований раціон може знизити ризики розвитку серцево-судинних захворювань. Різноманітні та повноцінні прийоми їжі покращують всі функції організму. Фактично, їжа впливає на всі клітини і органи. Неправильне харчування – як надмірне, так і недостатнє – здатне завдати істотної шкоди здоров’ю людини в будь- якому віці. 

То як харчуватися правильно? І що таке взагалі «правильне харчування»?

Здорове харчування – це не сувора дієта, не відмова від солодощів і фаст-фуду, не виснаження самого себе. Це спосіб життя, до якого треба прийти.

Основними правилами здорового харчування є :

1. Більше води! Це одне з найголовніших правил, не менше 2 літрів води в день зроблять вашу шкіру чистою, а тіло підтягнутим.

2. Їсти багато разів на день! Саме так, 5-6 раз на день, а не 2 рази як ми звикли. Ви не будете відчувати голоду і перевантажувати ваш організм.

3. Щоб харчування було правильним, на тарілці повинні бути і білки, і жири, і вуглеводи. Тому рекомендується вести підрахунок скільки та чого ви з’їли. Це допоможе тримати себе в тонусі. 

4. Обирайте їжу з розумом. Ви можете дозволити собі навіть бургери та піцу, але з корисних продуктів, які не містять багато «Е», не мають у своєму складі цукру і різних інших шкідливих компонентів. Склад продуктів харчування і їх властивості безпосередньо впливають на здоров’я, фізичний розвиток, працездатність, емоційний стан і в цілому на якість і тривалість життя.

5. Їсти потрібно тільки тоді, коли ви відчуваєте голод, а не тоді, коли «потрібно». Слухайте Ваш організм, він підкаже як правильно робити.

6. Збільшити фізичну активність. Дуже багато проблем зі здоров’ям виникають через сидячий спосіб життя, тому однією з найважливіших корисних звичок є регулярне фізичне навантаження. Необов’язково це будуть тренування в залі, це може бути звичайна зарядка, йога, пілатес, танці, спортивні ігри, велосипедні прогулянки. Головне, щоб ця фізична активність приносила вам задоволення.

7. Зменште стрес і тривожність. Висипайтеся, зберігайте спокій всередині самого себе і ваше здоров’я поліпшиться.

8. Ні в чому собі не відмовляйте! Немає потреби виключати з вашого раціону будь-який продукт назавжди. Швидше за все, якщо ви дасте собі обіцянку ніколи не їсти хліб чи цукерки – ви зірветеся. Дозвольте собі 1-2 рази на тиждень «некорисні» продукти, особливо якщо будете їсти їх після основного прийому їжі, тоді майже ніякої шкоди вони вам не причинять.

Перехід до правильного харчування та способу життя, багатьом здається нереальним. Але якщо робити все поступово, ви зможете зробити все, щоб бути здоровим, щасливим і мати гарне тіло. Здорове харчування – це просто і недорого.

Їжте більше круп – вони корисні та дешеві. Якщо немає можливості купувати дорогі свіжі овочі й фрукти, купуйте заморожені – вони дешевші, а користі в них нітрохи не менше. І головне пам’ятайте, що здорове харчування – запорука Вашого міцного здоров’я і довголіття.

Константинова Анна, 2 курс, «reDUCKcia»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram