Раніше зір садили книги, сьогодні – смартфони

Важко уявити сучасне життя без різноманітних гаджетів. Тим паче, кожен день ми використовуємо смартфони, а робота багатьох пов’язана з комп’ютерами.Через це можна спостерігати помітне зниження зору, незважаючи навіть на ввімкнену функції захисту.

Людське око – це унікальний і дуже складний механізм, який потребує правильного догляду та вчасного ремонту. За період дистанційного формату роботи та нaвчaння, українці все частіше звертаються зі скаргами на дискомфорт в очах. До початку «дистанційної форми життя» ми були не проти у вільну хвилину зависнути в телефоні та витрачали на це багато часу. Через введення такого формату життя наші очі буквально цілодобово приковані до моніторів та екранів наших приладів.

Фахівці ВООЗ зазначають, що довга робота за екраном комп’ютера може призвести до хвороби «сухого ока». Ознаками цього можуть бути:

– Відчуття стороннього тіла в оці;

– подразнення та почервоніння очей;

– сльозотеча;

– світлобоязнь;

– періодичне «затуманення зору»

– чутливість до вітру, холоду.

Також «сидіння в телефоні» перед сном може бути причиною безсоння. Коли ми дивимося в екран смартфона чи комп’ютера, око напружується. Для його ослаблення потрібно близько двох годин. На сьогоднішній день в Україні вже є електронні прилади, які дозволяють безконтактно просканувати око в деталях. Таким чином можна виявити будь-яку хворобу. Виробники дисплеїв у свою чергу теж потурбувалися про своїх клієнтів. Вони запропонували монітори та екрани з функціями «захисту очей». До них відносяться Flicker-free, що не дає монітору мерехтіти, знижуючи навантаження на очі, та фільтр синього кольору. На більшості гаджетів є функція нічного зору і зміна тем – це теж відноситься до функцій «захисту очей». Вони лише змінюють баланс кольорів на екрані або замінюють один колір на іншій, що не дає повноцінного захисту, але полегшує роботу очей. Щоб послабити навантаження на очі, треба звертати увагу на частоту оновлення екрану Гц. Чим вона вище, тим більш плавною та непомітною буде зміна кадрів. Отже, очі не будуть так втомлюватися. Зменшити навантаження на око здатні монітори з частотою оновлення 60 Гц, але краще брати моделі з показником 100 Гц та вище. Але не варто сподіватися лише на ці функції та характеристики, бо вони не забезпечують 100% захист зору. Це лише коректування налаштувань яскравості та балансу кольорів. Якщо ж ви турбуєтеся про свої очі, то варто зменшити час «залипання» в екран своїх пристроїв і купити окуляри або лінзи, які блокують ультрафіолет.

Щоб тримати ваш зір в нормі, ви повинні слідкувати за тілом повністю. Повноцінно харчуйтесь, виходьте на прогулянки та залиште шкідливі звички. Також не треба забувати про вправи для очей, які можна робити в перервах роботи за комп’ютером для зниження навантаження на очі.

Гілка Артур, 1 курс, «Salt»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram