Реакція на маніпуляції, фішинг та фейки: студенти факультету пройшли тест із медіаграмотності

Студенти та студентки факультету журналістики, реклами та видавничої справи 25 жовтня 2023 року пройшли тест із медіаграмотності. До проходження долучилися 16 здобувачів та здобувачок першого (бакалаврського) рівня освіти. Можливість перевірити свої знання в цій сфері надавалася сайтом проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України — Фільтром. 

Фільтр — національний проєкт із медіаграмотності, на сайті якого кожна людина мала змогу пройти тест та дізнатися свій рівень освіченості в медіасфері. Форма з тестом була доступна 25 жовтня, 4 рази по 45 хвилин: з 10:00 до 10.45, з 13:00 до 13.45, з 17:00 до 17.45 та 21:00 до 21.45. Студенти та студентки факультету журналістики, реклами та видавничої справи не лишилися осторонь і після проходження поділилися враженнями з пресслужбою факультету.

«Питання в тесті були не складними для мене. Було лише одне, де я зупинився хвилини на 3 та просто згадував, що таке “Таблоїд”, але то таке, кумедний момент раптової дурості. На питання було легко відповідати, адже тему кожного ми проходили та детально розбирали на лекціях та практичних в університеті. Єдине що, мені допомогли також і знання з певних пройдених курсів, особливо з фактчекінгу. Я сказав би, що своїм результатом задоволений, проте ще є чому навчатися, це прекрасно», — поділився думками Артур Гілка, студент 4 курсу.

«Завдання здавалися мені достатньо легкими. Хочу також сказати, що, зважаючи на зміну свого емоційного стану, людина може по-різному реагувати на одній й ті ж завдання: тобто ти можеш написати цей текст на дуже високу оцінку, а в реальному житті повестися на той самий фішинг [вид інтернет-шахрайства, завдяки якому зловмисники отримують доступ до конфіденційних даних користувача — логіну та паролю — ред]. Варто зазначити, що знання, здобуті під час навчання, допомогли мені в теоретичних питаннях, наприклад у тих, що стосувалися журналістських стандартів. Загалом я задоволена результатом, написала на 30. На це, у принципі, і сподівалась, адже досить критично ставлюся до інформації, яку отримую. Я побачила, що мені є, куди рости, куди розвиватися, це добре, бо, напевно, якби я написала на максимальний бал, то цього піднесення не було б», — прокоментувала Анна Красюк, студентка 2 курсу.

Окрім того, з деякими студентами та студентками тест проходили їхні батьки.

 «Зі мною, наприклад, проходила мама, і вона була в ступорі, їй було тяжко відповідати. Хоча мама завжди аналізує те, що читає. Запитання були цікаві й не тяжкі для мене, як для студентки факультету журналістики, реклами та видавничої справи але для людини, яка не обізнана в цій темі, проходити тест тяжкенько було», — розповіла Анна Киселівська,  студентка 2 курсу.

Вікторія Бабкова,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram