«Шануймо слово українське»: як в онлайн-форматі студенти святкували День української писемності та мови

День української писемності та мови щиро шанують в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова. Кожного року влаштовуються заходи, на яких згадують історію українського народу та рідної мови. І найприємнішим є той факт, що карантин не завадив традиціям та не змусив студентів та викладачів факультету журналістики відмовитися від святкування.

10 листопада 2020 року доцент кафедри журналістики, реклами та медіакомунікацій Інна Валеріївна Лакомська влаштувала для студентів справжнє онлайн-свято – перший в історії факультету захід, присвячений Дню української писемності на платформі «Zoom». Студенти другого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи, які неодмінно дотрималися заявленого дрес-коду та одягнулися у вишиванки, приєдналися до конференції та взяли участь у вікторині, читали вірші та гуморески, деякі навіть ділилися своєю авторською поезією. Атмосфера свята була відчутна навіть через екрани комп’ютерів. Урочисті вишиванки, красиві намиста та охайні зачіски у дівчат – студенти ніби потрапили в історичну подорож і ось-ось, коли завершиться конференція, підуть на вечорниці ворожити, співати пісні та танцювати.

Для участі у вікторині журналісти поділилися на дві команди. Питання, що були пов’язані з українським фольклором, правилами мови та навіть історією України, змусили студентів освіжити у пам’яті знання про рідну країну та дізнатися деякі цікаві факти. Було дуже важко виявити переможця, бо всі учасники блискуче відповідали на запитання, тому цього разу перемогла дружба. Це допомогло студентам залишитися після вікторини в чудовому настрої.

Взагалі, це онлайн-свято стало «ковтком свіжого повітря» та дозою позитиву протягом важкого тижня дистанційного навчання. Перший і, сподіваюся, не останній онлайн-захід приємно вразив і показав, що навіть карантин не завада для святкування.

Наумова Дар’я,
студентка 2 курсу