Що робити, якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди

Дорожньо-транспортна пригода (ДТП) – це подія, що сталася під час руху дорожнього транспортного засобу, внаслідок якої загинули або зазнали травм люди чи була заподіяна шкода майну. Іноді ні водійський стаж, ні досвід, ні знання правил дорожнього руху не зменшують вірогідності попадання в ДТП.

У 2020 році загальна кількість ДТП зросла на 8 тисяч в порівнянні з минулим роком, за даними начальника Департамента патрульної поліції Олексія Білошицького. Найчастіше причинами стають погодні умови, перевищення швидкості, порушення правил маневрування, проїзду перехресть, пішохідних переходів і недотримання дистанції. Але що потрібно робити, якщо така ситуація все-таки виникла?

Насамперед потрібно перевірити постраждалих, якщо такі присутні, та обов’язково викликати поліцію і швидку допомогу. Обов’язково розмістити знак аварійної зупинки, який повинен бути у кожного водія. До приїзду поліції та страхових агентів заборонено переміщувати транспортні засоби. Іноді самостійність може лише завадити в такій ситуації. Якщо хтось намагається знищити сліди аварії, то ви можете знімати усе на камеру телефону, щоб потім представити докази для поліції. Також потрібно знайти свідків ситуації. Можливо у когось з проїзних машин поруч ситуація могла попасти у відеореєстратор.

Для отримання відшкодування за полісом усі учасники ДТП, а саме: водії, пасажири та пішоходи – повинні заповнити бланк повідомлення про аварію. Потерпілі можуть звернутися у страхову компанію з набором документів, а саме:

1. Паспорт;

2. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

3. Копія протоколу про ДТП від поліції;

4. Довіреність на представлення інтересів одержувача страховки (якщо ці інтереси представляє інша особа).

Обов’язково треба оглянути транспортні засоби учасників ДТП на наявність дефектів (непрацюючі стоп-сигнали можуть бути також однією з причин аварій). Під час опису аварії треба просити співробітників поліції обов’язково максимально описувати стан пошкодження, адже в такому випадку чим більше інформації, тим краще.

Якщо вас не влаштовують дії співробітників поліції, ви також можете знімати усе на камери, а потім звернутися до прокуратури та суду з предоставленням доказів.

Кожному учаснику дорожньо-транспортного руху потрібно пам’ятати, що особиста дисциплінованість, дотримання правил та постійна технічна перевірка транспорту є запорукою безпеки на дорозі.

Катерина Дика, 2 курс, «Територія Прав[ди]»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram