Що таке фабінг і чому це саме про тебе

Вам знайома ситуація, коли ваш друг або власне ви «залипаєте» у свій телефон під час розмови. Чи роблять вам зауваження щодо неуважності у розмові? Якщо так, то це є ідеальним прикладом фабінгу, про який ми вам і розкажемо.

Взагалі фабінг — це зневажливе ставлення до співрозмовника, яке виражається постійним бажанням відволіктися від розмови заради того, щоб «швидко зазирнути в телефон». Цей термін був запроваджений в 2012 році. Його авторами стали співробітники американського рекламного агентства McCann.

Але фабінг шкодить не тільки тим, що руйнує соціальний зв’язок. Людина, яка піддається фабінгу, відчуває себе непотрібною та нецікавою. Звичайно, бувають ситуації, коли терміново потрібно відповісти на повідомлення чи телефонний дзвінок. У такому випадку потрібно вибачитися перед співрозмовником, владнати всі питання та намагатися більше не відволікатися на телефон.

На офіційному сайті “Stop Phubbing”, що закликає молодь до живого спілкування, опублікована цікава статистика: 87% підлітків надають перевагу спілкуванню онлайн, а не віч-на-віч. У свою чергу, 97% людей визнають, якщо під час прийому їжі сидіти в телефоні, вона стає менш смачною.

Тож як боротися із телефонною залежністю? Головна порада — це встановити час, коли ви не будете користуватися телефоном. Наприклад, на прогулянці з друзями з сьомої до дев’ятої. Чи після десятої години вечора, що сприятливо позначиться на вашому сні. Під час прийому їжі не кладіть смартфон на стіл, щоб не було спокуси переглянути новини чи терміново відповісти на повідомлення.

Пам’ятайте, що віртуальне життя не замінить живого спілкування з близькими. Якщо у вас під час розмови з’явилося бажання зробити черговий перегляд стрічки новин, відкладіть, будь ласка, смартфон та приділіть увагу співрозмовнику.

Чорноморець Анастасія, 1 курс, «Black.White»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram