#Що_подивитися: фільми ПРО та ДЛЯ журналістів

Перегляд фільмів — це не лише спосіб відірватися від буденності та поринути з головою в інші світи або історії. Часом, перегляд фільмів дозволяє нам більше повно дослідити якусь професію, і журналістика — не виняток. До уваги читачів та читачок — добірка фільмів, що змушують по новому, більш натхненно поглянути на професію журналіста та дослідити її з багатьох сторін. 

«Чудовий день у нашому районі»

Фільм Маріель Геллер, що знятий за мотивами статті «Можеш Сказати…Герой?» Тома Джунода. Історія розгортається навколо двох протилежних людей, яких об’єднує одне — журналістика. На прикладі головних героїв, Фреда Роджерса та Ллойда Фогеля, майбутні журналісти мають змогу нагадати собі про первинне бажання, що змусило їх вступити на факультет журналістики, реклами та видавничої справи; а людям, що давно в професії, фільм дарує можливість позбавити роботу клейма «рутина» та знову відчути натхнення від професії. Фред Роджерс, прототипом якого став реальний американський педагог та ведучий дитячого телесеріалу «Наш сусід Містер Роджерс» — Фред МакФілі Роджерс,  навчить терплячості та доброзичливості, а його колега, Ллойд Фогель, на власному прикладі покаже, що таке захоплення професією, як його загубити та знову віднайти.

«Вся президентська рать»

Вотергейтський скандал, що спалахнув у США в 1972-1974 роках, був покладений в основу сюжету фільму Алана Пакула. Політичний детектив «Вся президентська рать» зосереджує увагу не лише на скандалі, а й на ролі засобів масової інформації в історії. Головні герої фільму — журналісти Боб Вудворд та Карл Берстейн провели власне розслідування, результати якого вплинули на майбутній перебіг подій. Впродовж розвитку сюжету, панове журналісти прибігають до найрізноманітніших методів збору інформації: від телефонних дзвінків до особистих візитів потрібним людям. Разом із цікавим детективним сюжетом, заснованим на реальних подіях, захоплює також різноманітність планів знімання та атмосфера кадрів, притаманна сімдесятим рокам 20 століття.

«Я люблю неприємності»

Коли здається, що справа завершена, а «накопати» щось нове — неможливо, великий шанс того, що подібні думки в майбутньому виявляться помилковими. Головні герої фільму, Чарльза Шаєра, Пітер Брекетт і Сабріна Петерсон, працюють у двох різних міських виданнях, запекла конкуренція між якими починається після того, як стали відомими останні події — таємнича аварія, що сталася з потягом. На місці подій одразу опинилися обидва головні герої: Брекетт, що встиг «собаку з’їсти» за часи роботи в журналістиці, та Петерсон, яка не так давно в професії. Здавалося б: шанси нерівні, багаторічний досвід та напрацьовані роками навички — от, що подарує виданню Пітера сенсаційні матеріали, проте пані Сабріна не планує здаватися так просто та на власному прикладі показує, що завжди можна «копнути глибше» та віднайти для власного матеріалу те, про що ніхто ще не знає. Фільм нагадує студентам та студенткам, що чесність, впертість та наполегливість — це якості, яких не варто соромитися в професії.

Вікторія Бабкова,

пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram