Скажіть “так”письменницькій кар’єрі

Якщо ви завжди мріяли бути письменником чи поетом, або просто занудьгували на карантині та пов’язали себе з цим хобі, тоді ця інформація для вас.

Ніяких відмовок. Тепер, щоб вчитися, спілкуватися з профі чи взяти участь у письменницькому конкурсі, достатньо мати лише доступ в Інтернет. А якась з наших різноманітних пропозицій для свого розвитку точно підійде вам як за способом, так і за жанром чи часом виконання.

1) Yeovil Literary Prize (Міжнародний Йовільський Письменницький Конкурс).

Організований волонтерами з 2002 року, Міжнародний Йовільський Письменницький Конкурс запрошує письменників та поетів з усього світу взяти участь у письменницькому змаганні початківців та маловідомих авторів. Усього є чотири категорії, куди учасники можуть надіслати свої роботи: Novel (Роман); Short Story (Новела, новелета, казка); Poetry (Поезія); Writing without Restrictions (Письменництво без Обмежень).

Кожна категорія має свої правила: кількість слів (рядків), лише англійська мова, синопсис тощо Детальніше з усіма категоріями, повним переліком правил (які легко виконуються) та всіма подробицями можна ознайомитися на сайті https://www.yeovilprize.co.uk/about.html.

Просте оформлення робіт, онлайн участь, можливість виграти спонсорство, гроші або тираж своєї книги чи просто отримати досвід – це все робить Міжнародний Йовільський Письменницький Конкурс ідеальним для вашого письменницького розвитку та для «першого разу» (при підготовці до конкурсу ви дізнаєтеся багато корисної інформації з цієї сфери). Конкурс проходить кожен рік з 1 січня по 30 квітня. Однак, є вхідна плата з використанням cистеми PayPal.

2) National Novel Writing Month (NaNoWriMo) programm (Міжнародний Місяць Написання Романів).

«Національний місяць написання романів розпочався в 1999 році як грізний, але прямий виклик: написати 50 000 слів роману за тридцять днів.

Зараз щороку 1 листопада сотні тисяч людей у всьому світі починають писати, вирішивши закінчити місяць 50 000 словами абсолютно нового роману. Вони вступають у місяць як вчителі початкових класів, механіки або батьки, які сидять вдома. Вони залишають його романістами» – https://nanowrimo.org/about-nano

Організація NaNoWriMo безкоштовно (чи за донати) надасть вам не тільки допомогу, поради та трекер вашої роботи, але й доступ до навчальних кімнат, письменницького комьюніті Wrimos (де ви можете спілкуватися з усіма учасниками по всьому світу) та волонтерів-вчителів, які можуть вас курувати й відповідати на всі запитання, а також скласти вам найзручніший розклад для щоденного письменництва (та як змусити чи надихнути себе писати) і багато всього іншого, з чим ви можете ознайомитися на сайті. Це спокійний робочий варіант без змагань для цілеспрямованих новачків та бувалих письменників.

3) Poets of Instagram (Poet Community). Обліковий запис , зроблений поетами-любителями, який зараз переріс у величезне впливове комьюніті поетів (3 млн) саме «інстаграмного» стилю. Вони шукають маловідомих поетів (які їм подобаються) та безкоштовно піарять. Також діляться досвідом усіх авторів у написанні поезії та в її оформленні, «фішками», як спіймати увагу читача та знайти свій стиль, проводять конкурси на малотиражні видання поетичних збірок та багато іншого. Кожен поет знайде щось для себе. Ознайомитися з профілем ви можете за посиланням https://instagram.com/poets?igshid=p2adwcjfsy8x

4) Maewrites, anyawrites, ailey.writes, cynwrites, spacewriting, writinggibsongirl (Community).

Ці молоді письменниці з різних куточків світу не тільки розповсюджують свій досвід та досвід інших письменників завдяки інстаграму, але й виставляють інформацію про написання найрізноманітніших типів персонажів, сцен, побудов вигаданих світів, структуру та жанр текстів та про багато-багато іншого (від написання правильної сцени-бійки на мечах до як правильно написати про товстого/психічнохворого персонажа, не зачіпляючи відчуття таких людей). Додамо до цього естетичне оформлення та унікальний стиль кожного профілю, і це дорівнює титанічній допомозі плюс натхнення. Також авторки періодично проводять креативні письменницькі конкурси (приз – піар профілю переможця).

5) Гра Episode. Дуже популярна в усьому світі (понад 100 млн завантажень за даними Google Play). У цій грі ви не тільки можете написати що завгодно в будь- якому жанрі, але й проанімувати історію, додати свої арти, музику та слова автора. Ви ніби створюєте свій серіал. Одна лише проблема – ви маєте навчитися кодувати. Але завдяки туторіалам від самої гри та величезному комьюніті (багато авторів викладає свої роботи в інстаграмі), яке завжди готове допомогти, це нескладно. Докладніше з інформацією ви можете ознайомитися за посиланням: www.episodeinteractive.com

Письменництво має нескінченну кількість жанрів та велику кількість людей, які люблять цю справу й навіть пов’язують з ним життя. Ви можете не бути великим письменником, а писати тому, що вам це подобається. Письменництво не тільки допомагає нам розвиватися чи виразити свої відчуття – це унікальний спосіб нашої взаємодії зі своїм внутрішнім світом, який ми відкриваємо іншим. І зараз, у час можливостей, ще й у такий складний карантинний період, розвиток цієї навички не тільки зробить вас більш грамотними, але й допоможе вижити в реальності та зрозуміти себе.

Сподіваємося, ця інформація принесе вам користь у майбутньому. Усі пункти-поради були випробувані авторкою матеріалу.

Волошко Дар’я, 1 курс, «Дах»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram