Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Скейтбординг: від простої забави до олімпійських ігор

Скейтбординг розвинений в шістдесятих роках двадцятого століття та незбавляє оберти популярності ї до нині. І нарешті, вже у 2020 році на олімпіаді будуть вперше розігрувати медалі з цього виду спорту.

Історія появи скейтбордингу динамічна і цікава. Так перші прототипи скейтів з’явилися у сорокових роках минулого століття, саме тоді американські дітлахи почали прикручувати колеса від роликів до дерев’яних дощок. Але ось сучасний скейтбординг, до якого ми звикли бере свій початок у шістдесятих роках у Каліфорнії, коли одного дня серфери нудьгували біля пляжу через відсутність хвиль. І почали катались на скейтбордах по вулиці уявляючи собі, що вони в океані та зловили хвилю. Новою розвагою незабаром почали займатися не тільки серфери, а й звичайні підлітки. Найкращим місцем для катання стали порожні басейни, які мали округлу форму, але не кожна родина могла собі дозволити таку розкіш, тому скейтери часто проникали на чужі маєтки, в яких на подвір`ї був порожній басейн та каталися в ньому без дозволу господарів. Наші одеські спортсмени також колись виборювали своє місце під сонцем, наразі цим з радістю діляться.

«Пам’ятаю як в році 2007 році було заборонено кататися біля Одеської Міської Ради, нас постійно звідти проганяли і справа доходила навіть до поліції. Але ми не здавались і продовжували стояти на своєму. І ось в 2010 році скейтерам офіційно дозволили там кататися. Так щасливий я не був ніколи, ми з хлопцями роздруковували ці дозволи і обклеювали мало не кожен стовп і стіну в місті», – розповідає одеський скейтер Ілля.

Так у 80- роках з’явився новий стиль катання–стріт, він включає в себе стрибки зі сходів, ковзання по поручнях і гранях та трюки на асфальті. Скейтери почали кататися біля супермаркетів та торгових центрах. Але вільне катання було не завжди. Так почали з’являтися значні заборони від законодавства, а у громадських місцях почали з’являтися знаки “NO Skаteboarding”. Але скейтери знайшли вихід з цієї ситуації й в 90-х почали будувати спеціальні скейтпарки. В той час в Одесі цим почали ефективно займатися лише кілька років тому, значним став і 2017 рік.

«Все змінилося коли нам побудували скейт-парк в парку Шевченка, це було в 2017 році практично на день міста 4 або 5 вересня. На відкриття приїхало стільки народу, що навіть не всі змогли в ньому поміститися, хлопці були і з Одеси і з інших міст України, тоді приїхав Андрій Рижов з хлопцями з Барселони та інші старі відомі скейтери. Це був дуже великий поштовх розвитку скейтбордингу в Одесі та й в Україні в цілому» відмітив одеський скейтбордист Влад.

Саме так поетапно, повільно, але вміло розвився скейтбординг. За шістдесят років скейтбординг перетворився у професійний вид спорту, про який знає майже весь світ. Так, з 2004 року, 21 червня визнане офіційним днем скейтбордингу. В 2020 році на Олімпійських іграх в Токіо вперше в історії будуть розіграні медалі в скейтбордингу.

Соколов Григорій

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми