Смажений цукор, мед і трішки любові

Яскраві, різнокольорові смаколики на паличці − пристрасть дітей та смак дитинства для дорослих.

Виробництво карамелі, як  все в сучасному світі, постійно розвивається. Льодяники не обмежуються формою звичайної кульки чи півника. Карамель – унікальний матеріал для мистецтва. Сучасні кондитери постійно експериментують з формами, кольорами та смаками цього продукту. Охолоджена карамель перетворюється на міцну речовину, сміливі кондитери навіть виготовили стілець з карамелі!

Рецепт солодкого матеріалу виявляється дуже простий. Цукор вариться у воді при температурі 180 градусів, потім додається мед для еластичності та трави за смаком. Варимо до повного википання води й доводимо до  загустіння маси. Ви отримаєте солодку карамель жовтого кольору з помаранчевим відтінком. На свій смак можна підсмажити більше. Ось ваша домашня, цілком екологічно чиста без штучних барвників і хімікатів карамель готова.

Вдома також можна пофантазувати і надати карамелі цікавих відтінків. Аби надати червоного кольору, варто додати соку чорної моркви.

В Одесі проходять майстер-класи з виготовлення карамельних виробів. Ми відвідали один з них і готові відчинити вам двері в цукрове королівство.

Майстер-клас проходить в невеликій кімнаті, в якій панує творча атмосфера. Стіни розмальовані привертаючими увагу  пейзажами, відчуваєш себе в майстерні. Навколо розквітають карамельні квіти. Посеред кімнати розташований стіл, вкритий спеціальною поверхнею, аби не пошкодити його гарячою карамеллю.

Перед тим, як розпочати роботу зі смаженим цукром, ми одягаємо гумові рукавиці, зверху на них звичайні, й знов закріплюємо гумовими. Спочатку це виглядає дивно, але це варто зробити, аби не відчувати високу температуру та не пошкодити цукерки.

Карамель при нас не готують, лише розповідають про особливості процесу. Це через те, що вона має «відпочити» після приготування, аби бути готовою до виліплювання виробів. Молода дівчина, яка проводить майстер- клас, дістає карамель, яку вона приготувала заздалегідь, і розігріває у мікрохвильовці. Після чого видає кожному учаснику по два шматочки. Один шматок мутно-жовтого, інший темно-червоного кольору. В руках карамель нагадує навіть не пластилін, а жувальну гумку. Діти порівнювали її зі слаймами. Приємна на дотик, м’яка і дуже добре розтягується.

Коли починаєш розтягувати карамель, вона значно світлішає, колір стає приємнішим. Жовтий шматок перетворюється на відтінок золота чи перламутру, а червоний можна розтягнути до рожевого. Це відбувається через насичення карамелі киснем.

Далі ми беремось до найцікавішого процесу – надання нашому льодянику форми. Нам пропонують виготовити метелика, сердечко та пістолетик для хлопців. Принцип роботи однаковий. Для початку розкочуємо карамель у «ковбаску», яку загинаємо в потрібну форму. Далі спеціальним шпатилем натискаємо, тим самим роблячи фігуру плоскою. З одного боку прикладаємо дерев’яну паличку і заліплюємо шматочком карамелі. Даємо карамелі охолонути, це приблизно 2 хвилини. Льодяники готові! Також ви можете пофантазувати, доліпивши карамельну трояндочку, чи зробивши незвичайну форму крил метелика. Слухняна карамель дозволяє вам проявляти креативний підхід до справи. Льодяники вийшли такі гарні, що їх, навіть, шкода їсти. «Якщо вам набридне їх їсти, − з посмішкою каже карамельна майстриня, − а вам набридне, в нас таке буває, що і за тиждень не з'їдають, можете розбити й додавати у чай. Карамель розтане і буде просто, як цукор з присмаком меду». Також ми поцікавились, чи можна її знов розтопити вдома і спробувати виліпити іншу фігурку, на що майстриня сказала, що теоретично можна, але варто розуміти, що з кожним разом властивості карамелі будуть втрачатись. В цілому майстер-клас займає годину. За роботою з карамеллю час спливає дуже швидко. Такий вид дозвілля підійде для усієї сім’ї й буде цікавий кожному учаснику.

Яна Остахова, 1 курс, «Дах»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram