«СМЕРТЕЛЬНА НЕБЕЗПЕКА», ЯК ВБЕРЕГТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ

Психологічне насилля над підлітками останнім часом посідає перші місця серед фактичних небезпек. У світі, де віртуальність витісняє реальність, це зробити все легше і легше. Чому підлітки потрапляють до рук насильників і як від цього захиститись, розповість редакція газети «Погляд».

У світі за останні роки кількість самогубств зросла, і найчастіше це відбувається через психологічний тиск на дітей і підлітків. Булінг з боку оточення був завжди, але зараз це є однією з наймасштабніших проблем світу. Свого активного розквіту він набув в соціальних мережах.

Сьогодні розвиток інтернет-ресурсів йде в гору, але, на жаль, це позначається не тільки в плюс, але і в мінус. У соціальних мережах були доволі довго популярні ігри, які доводили підлітків і дітей до самогубства. Такі «розваги» існують й зараз. І діти мають бажання грати в такі ігри. В соціальних мережах можна знайти свіжі фото із хештегами та спеціальними знаками. Одні з найпопулярніших ігор: «Синій кит», «Тихий будинок», «Розбуди мене», «Море китів» і велика кількість менш популярних, але так само небезпечних ігор.

Зовсім нещодавно трапився випадок. Дві дівчинки у віці 12-13 років подивилися відео, на яке натрапили в рекомендаціях одного з додатків, пішли в аптеку, придбали велику дозу таблеток і випили. В результаті одна з них померла, інша – в важкому стані. Аналогічна ситуація: хлопець вчинив самогубство і продемонстрував це в прямій трансляції. Його відео відразу розлетілось інтернетом. На превеликий жаль, подібних відео доволі багато і їх ніхто не блокує. Перелічувати схожі ситуації можна довго, але в чому ж причина? Чому діти й підлітки йдуть на це?

Ми провели опитування серед підлітків і школярів у соціальній мережі Instagram в період з 10 по 11 березня, в якому взяли участь 225 осіб.

Опитуваним ставили наступні питання:

1. Чи потрапляли ви під психологічний тиск?

2. Чи ставали ви жертвою булінгу?

3. У яких стосунках ви знаходились з вашими батьками на момент психологічного тиску?

4. Ваші батьки пригнічують чи навпаки допомагають вам у таких ситуаціях?

5. Чи підбивали вас зробити щось, чого ви не хотіли робити?

В результаті опитування ми отримали такі результати: 35% дітей зі 100% опитаних потрапляють під психологічний тиск. Більшість з них коментують, що їх беруть «на слабо», зможуть чи не зможуть вони зробити щось.

Інші 65% не потрапляли під булінг, не мали серйозних непорозумінь з батьками, а вирішували їх завдяки підтримці.

У 50% випадків насилля над підлітками основною проблемою була відсутність уваги з боку батьків. Підлітки, які відчували це на собі, зазначають, що батьки не приділяли їм достатньої уваги.

Саме цим і користуються адміністратори заборонених ігор. Вони надають необхідну для дітей увагу та турботу, і користуючись їхнею довірою, підштовхують до самогубств. Найвагомішим аргументом стає думка: «Самогубство розв’язує усі проблеми».

Як же після таких коментарів дітей і статистиці уберегти себе? Якщо ви помітили серед ваших близьких або знайомих ознаки психологічного насилля (вони стали нервові, замкнуті, перестали ділитися своїми емоціями), обов’язково зверніть на це увагу. Запропонуйте свою допомогу, залучіть до ситуації батьків, порадьте звернутись до поліції. Наголошуйте на тому, що ця тема потребує обговорення, а її замовчування лише погіршить ситуацію. Спілкуйтеся з рідними, приділяйте їм увагу, не залишайте все на потім. Ваша заклопотаність може врятувати людину від самогубства.

Рябцева Анна, 1 курс, «Погляд»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram