Спорт: хобі чи стиль життя?

Кожна людина знає, що спортом займатися дуже корисно. Ми звикли до цієї думки і привчаємо своїх дітей теж поважати її. Але варто відзначити, що далеко не усі спортсмени носять почесне звання «олімпійський чемпіон» або навіть «чемпіон світу». Так що насправді означає для нас спорт?

Незалежно від міста, країни і місця проживання, поняття спорт і можливість його реалізації доступний кожній людині. Можна часто побачити спортивні майданчики, гуртки і секції, в які діток приводять ще зовсім маленькими. Саме з найменшого віку дитині намагаються прищепити любов до спорту, тільки цілі через роки стають дуже різними. Хтось мріє виграти матч по волейболу серед шкільних команд, а хтось потрапити у збірну команду країни і представляти її на Чемпіонаті світу.

Найвищим ступенем в спортивній кар’єрі професіонала завжди були і будуть Олімпійські ігри, які включають зимові (7) і літні (28) види спорту. До цієї події кожна країна готує своїх найкращих спортсменів, які довгий час тренуються, щоб належним чином представити свою країну і в загальному розряді здобути більшу кількість медалей.

Літні юнацькі Олімпійські ігри 2018 року пройшли зовсім нещодавно, а саме з 6 по 18 жовтня в Аргентині, Буенос-Айресі. У змаганнях взяли участь 206 країни світу. За результатами, найсильнішими збірними стали команди таких країн: Аргентина, Франція, Росія, Мексика і Японія. Країни змагалися у 36 видах спорту: легка атлетика, важка атлетика, різні види боротьби, велоспорт, пляжні командні ігри та у багатьох інших. У загальному заліку Аргентина здобула 26 медалей, Франція – 27 медалей, Росія – 59, а Японія – 39.

Українські спортсмени завоювали на юнацьких олімпійських іграх цього року 18 медалей, з яких: 5 золото, 7 срібло і 6 бронза. Україна показала кращі результати в таких видах спорту: спортивна гімнастика, фехтування на шпазі, легка атлетика і академічне веслування, де й забрали золото. Також гідно виступили у плаванні, стрибках у воду, боксі і вільній боротьбі.

Варто також зазначити, що Україна зайняла 10 місце в загальному медальному заліку. У 2014 році спортсмени в Нанкині вибороли 23 медалі і вивели країну на 6 місце, а в 2010 вона була четвертою в Сінгапурі, завоювавши 33 медалі.

За результатами Олімпійських ігор 2016 серед дорослих спортсменів, наша країна була гідно представлена в спортивній гімнастиці, боротьбі, веслуванні на байдарках і фехтуванні. На тих іграх в загальному заліку було здобуто 11 медалей.

Завітавши до Одеської гімнастичної школи «Черноморець» вдалося поспілкуватися з тренером і дорослими спортсменками на тему олімпійських ігор, до яких входить їх вид спорту. Спортсменка Вікторія розповіла нам невелику історію про її шлях у спорті та мрію.

«Я займаюся гімнастикою з 4 років, а зараз мені вже 14 і не збираюсь на цьому зупинятися. У 10 років я захистила кандидата у майстри спорту, а рік тому стала майстром спорту з гімнастики. Але моєю метою все ж таки є участь у олімпійських іграх і зараз ми з командою зосереджено працюємо для того, щоб пройти відбір у збірну. Тренування займають майже весь мій час. Але я хочу досягти своєї мети.»

Тренер Вікторії – Марина Андріївна прокоментувала розвиток сучасних спортсменок з гімнастики, та результати на минулих олімпійських іграх: «Зараз гімнастика зовсім змінилася і стала набагато складніше. Кількість спортсменок у групі велика, а бажаючих прийти на перше тренування ще більше, тому у сучасному світі відбір у збірні команди дуже суворий. Але слід зазначити що дівчата віком до 14-15 років виконують програми набагато сильніші ніж дорослі спортсменки. Тож ми з тренерами робимо акцент на просування спортсменок віком до 15 років у збірні команди, для того щоб вони мали змогу боротися далі за можливість тренуватися та приймати участь у таких масштабних змаганнях. У них у цьому віці набагато більше шансів, ніж у дорослих спортсменів, тому і юнацькі олімпійські ігри частіше за все у нашому виді спорту мають більш цікавіші результати і програми. А ми намагаємося працювати над нашими помилками і наздогнати своїх героїв.»

У висновку слід проаналізувати результати юнацьких і дорослих олімпійських ігор за останні роки та відмітити, що Україна не поступається іншим країнам і не втрачає свої позиції. Одні з найсильніших спортсменів в її резерві це спортивні гімнасти і спортсмени із різних видів боротьби. Варто також відзначити, що сильне більш досвідчене покоління старанно намагається піднятися на ступінь вище аби гідно представити свою країну на наступних Олімпійських іграх в Японії, Токіо в 2020 році, а літні юнацькі Олімпійські ігри пройдуть в 2022 році в Дакарі, Сенегалі.

 Владислава Максимчук

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram