Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Старокінний ринок, або як придбати частинку історії зі знижкою

В Одесі чимало цікавих, старовинних історичних пам’яток, кожна з яких відрізняється своєю неповторною історією та дивовижною архітектурою, але є й такі місця, котрі своїм колоритом та без зайвого пафосу на протязі багатьох років приковують до себе увагу. Одним з таких місць є, так званий, «блошиний» ринок, або Староконка, який, до речі, вважається найстарішим серед існуючих сьогодні одеських ринків. Був заснований у 1833 році, мав назву «Скотський базар» (торгували переважно свійською худобою), знаходився на околиці Одеси. Зараз розташовується в центрі району Молдаванка. Старокінний базар є в обов’язковому списку, майже кожного туриста, для відвідування.

Автор: Мадіна Магомедова

Одеська барахолка вже давно відома далеко за межами України. Колекціонери зі всього світу приїздять за різноманітними старовинними монетами, посудом та іншими антикварними речами.

Та якщо для туристів це просто цікаве та колоритне місце,то для корінних одеситів це ціле життя, деякі торгують на ньому впродовж 10 – 15 років. Ринок працює по суботах та неділях з 8 до 16 години. Продавці кажуть, що з нетерпінням чекають на вихідні, тому що для них це не просто підробіток та улюблена справа – це можливість спілкування з цікавими людьми, декотрі колекціонери присвятили ціле життя на збирання своєї колекції.

Чого тільки тут немає: рідкісні стародруки, колекційний вініл, годинники та самовари 19-20 століття, незліченні колекції різноманітних монет, нагород та дорогоцінне каміння, антикварний посуд, картини та меблі – це далеко не повний список того, що можна знайти на Старокінці.

Автор: Мадіна Магомедова
Автор: Мадіна Магомедова

Єдине здивування, яке мене спіткало весь час перебування на ринку – це, порівняно з антикварними та раритетними крамницями, низькі ціни на рідкісні старовинні речі. Наприклад, італійський глечик 1930 року коштує 1000 грн, а староцерковна книга 19 століття – всього 500 грн. Самі продавці кажуть, що змушені продавати свій товар задарма через скрутне фінансове положення покупців, мовляв, що ніхто не купить за більше.

Зараз користуються попитом, так звані, секонд хенди, а люди, які торгують антикварними та раритетними речами вимушені чекати на свого покупця довше: «Сьогодні набагато менше шанувальників антикваріату, а грошей в покупців ще менше»,- скаржиться продавець антикварного посуду.

Та все одно цікавість до цих речей та до цього місця не згасає вже на протязі багатьох років ані в туристів, ані в місцевого населення. Старокінний ринок впевнено можна вважати одним з найцікавіших, та що досить важливо – безкоштовним музеєм.

Автор: Мадіна Магомедова

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми