Стріт-арт: історія, що застигла на вулицях міста

На кожному кроці одеські вулиці зустрічають нас архітектурними пам’ятками. Похмурі скульптури соцреалізму, гранітні постаменти визначних особистостей співіснують разом із модерністськими та яскравими абстракціями, героями яких може стати будь-що та будь-хто: від котиків, що проживають на вулицях міста, до бабусь, що охороняють одеські дворики. Бажаючі мають змогу здійснити дистанційну екскурсію від пам’ятника до пам’ятника за допомогою повного переліку скульптур міста Одеси, зібраного за допомогою авторських фотокарток. Детальніше про сучасні тенденції одеського стріт-арту, наймасштабніші випадки вандалізму, роль громадських проектів у творенні вуличної культури читайте у серії журналістських матеріалів «Одеса скульптурна: стріт-арт по-одеськи» Наталії Сандакової — випускниці факультету журналістики, реклами та видавничої справи.

Анастасія Гижиця, студентка ІІ курсу