Студентки-журналістки взяли участь у тренінгу щодо ґендерної чутливості у ЗМІ

Студентки 2 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова відвідали тренінг, присвячений темі ґендерної чутливості ЗМІ в рамках реалізації проєкту «Розширення участі жінок у процесах реконструкції та відновлення в Одеській області». Захід відбувся 20 вересня 2023 року у конференц-залі готелю «Одеський дворик».

Під час проведення заходу студентки нашого факультету здобули й теоретичні знання, й практичні навички, позаяк тренінг проходив у вигляді відкритої розмови, тож учасники мали змогу ставити питання й висловлювати власні думки.

«Вступивши на факультет журналістики, реклами та видавничої справи, я пообіцяла собі не ігнорувати будь-які можливості для професійного розвитку, і, на щастя, наш університет надає такі можливості. Це мій перший тренінг, на якому я познайомилася з цікавими людьми та взяла участь у дискусії нарівні з іншими журналістами. Наразі тема висвітлення ґендерної рівності у ЗМІ вже багато років зберігає свою актуальність. Наш світ не стоїть на місці, а ми разом з ним рухаємося вперед. Кожна людина — індивідуальна особистість, попри її гендер і стать. Тому журналіст, як представник ‘‘четвертої влади’’, має великий вплив на суспільство, отож,  зобов‘язаний бути компетентним із питань ґендерної проблематики», — поділилася думками Катерина Кудієва, студентка 2 курсу.

Спікерка — Лариса Швець, головна редакторка ТРК «ГРАД», — наводила приклади комунікаційних стратегій, які використовує їхня редакція при висвітленні певної проблематики.

«Для мене дуже важливо відвідувати такі тренінги заради нетворкінгу, адже на таких заходах легко завести нові знайомства та дізнатись нову інформацію», — коментує Олександра Герасименко, студентка 2 курсу.

Наприкінці заходу учасники отримали сертифікати від Національного демократичного інституту, що підтверджують участь у тренінгу.

А нашим студенткам-журналісткам, попри закінчення цієї події, хотілося б ще продовжити обговорення, що стосується теми ґендерної чутливості у ЗМІ. Наприклад, одна з присутніх на тренінгу, Анастасія Кущенко, студентка 2 курсу, зазначила: «Сподіваюся, для нас проведуть ще декілька тренінгів з цієї теми, бо вона є достатньо об‘ємною, отож, осягнути всі її аспекти за один день неможливо».

Нагадаємо, у рамках освітньої програми за спеціальністю 061 «Журналістика» студенти та студентки ОНУ імені І. І. Мечникова вивчають дисципліну «Проблематика ЗМІ: правозахисна». Зокрема, учасниці тренінгу з питань ґендерної чутливості ЗМІ на першому році навчання засвоїли курс з правозахисної проблематики.

Єлизавета Шипіцина,

пресслужба факультету