Студентська конференція як одна з форм самонавчання

Що таке студентська конференція? Як вона допомагає студентам у навчанні? Відповіді на ці запитання ви можете дізнатись в цьому матеріалі.

Певно, кожен зі студентів колись ставив собі питання: «Що ж то таке ваша студентська конференція та нащо вона мені?» І дійсно, спочатку важко збагнути всю користь, яку несуть такого роду заходи, але наша редакція з радістю допоможе розібратися в цьому питанні.

На щастя для студентів, конференції проводять в усіх вищих навчальних закладах, починаючи з перших курсів. Участь в таких заходах може взяти кожен охочий. Головною метою конференцій є представлення доповідей та обговорення матеріалу з гостями. Тобто ви можете дослідити якусь певну тему в рамках тематики конференції та розповісти про все те, що ви дізнались, іншим. Цей вид роботи допомагає вам покращити старі й набути нові корисні навички.

Вміння виступати на публіці

Виступи на публіці — це дуже важлива навичка для деяких професій. Ви ніколи не знаєте, у який момент життя вона вам може знадобитись. Розвивати її доволі складно, бо потрібно позбавитись сором’язливості та стати більш впевненим у собі, щоб чітко й без заминок розповісти публіці свій підготовлений матеріал. Але ви повинні бути готовими до того, що у людей, які прийшли на конференцію, можуть з’явитися питання щодо вашої доповіді. Дуже часто це спірні теми, які можуть викликати дискусії. Чим більший досвід ви маєте, тим легше вам буде розставити всі крапки над «і».

Вміння знайти потрібну вам інформацію

Пошук інформації — найголовніший аспект будь-якої наукової роботи. У часи, коли Інтернет пробрався в усі закутки нашого світу, ми можемо лише кількома пошуковими запитами знайти цілу купу інформації. На жаль, не завжди ця інформація буває перевіреною. Серед мільйонів посилань лише тисяча, чи навіть менше, може згодитись для вашої наукової роботи. Для того, щоб щось дослідити вам треба буде прочитати сотні сторінок і вибрати з них найголовніше, відсіяти сміття та зробити власні висновки щодо прочитаного. Студенти вважають, що це хвилина справа, але це далеко не так легко, як може здаватись на перший погляд.

Вміння аналітично мислити

Як вже й було сказано в попередньому пункті, щоб дослідити якусь тему, треба прочитати багато матеріалу й вичленити з нього корисну інформацію. Це не менш важлива навичка, бо вміння аналізувати отриману інформацію знадобиться вам не тільки в написанні наукових робіт. Це вміння дуже важливе і в повсякденному житті й дослідження тем, що цікавлять вас, може розвивати її до потрібного рівня.

Вміння коротко викладати свої думки

Слухачі не люблять, коли довго і нудно розповідають про щось. Це завжди збиває увагу й, поки ви закінчите вашу думку, люди вже забудуть про що йшла мова на початку. Беручи участь в студентських конференціях, ви навчитесь висловлювати свої думки тезисно, кількома реченнями, що зробить наукову роботу більш зрозумілою та легкою для запам’ятовування. Недарма люди кажуть, що стислість — сестра таланту.

Якщо ви думаєте, що це все, що вам може запропонувати студентська конференція, то ви помиляєтесь. На заходи такого типу також запрошуються експерти, як вітчизняні, так і закордонні. Вони, пропрацювавши довгий час в тій ти чи іншій сфері, що стосується теми конференції, можуть розповісти багато корисної інформації, набутої на власному досвіді. Це відмінний шанс аби поставити декілька запитань, що вас цікавлять у вашій майбутній професії, та дізнатися більше про різноманітні нюанси від кваліфікованої людини.

Звісно, як і всі інші університети, студентські конференції не обійшли стороною й Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Тож наша редакція вирішила поцікавитись у студентів, які саме враження в них викликав такий вид роботи. За результатами нашого опитування, у 48% студентів конференції залишили тільки позитивні враження. Респонденти наголошують на тому, що вони отримали багато нової, корисної, а головне – актуальної на наш час інформації, яку так просто в інтернеті не знайдеш. Також опитуванні погодились би ще раз, а може й більше, відвідати такий захід. В інших 42% респондентів залишились нейтральні емоції від конференцій. Вони знайшли для себе нову інформацію, хоча не так багато, як їм того хотілось би. Лише у 10% опитуваних залишились негативні емоції, бо вони не знайшли для себе нічого нового.

Отже, студентські конференції це не безглуздий захід, який можна пропустити, бо ви не знайдете там нічого цікавого. Це перш за все можливість вдосконалити свої навички, які не раз допоможуть вам у майбутньому. По-друге, це можливість отримати багато нової для себе інформації та відкрити нові перспективи. По-третє, це можливість поспілкуватися з кваліфікованими людьми, які вже мають великий багаж знань.

Не відмовляйтеся від шансу вдосконалити себе, відвідайте студентську конференцію, насолодіться процесом сповна!

Карина Фесенко, 1 курс, Prostir

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram