Студентське дозвілля університету

Студентські роки всі згадують із задоволенням протягом усього життя. Наш університет існує вже 155 років, і за цей час у ньому студенти не лише вчаться, а й розвивають свої творчі здібності. Центр культури і дозвілля студентів та співробітників ОНУ імені І. І. Мечникова дає можливість із користю проводити вільний від навчання час та не полишати своє хобі. Заступник директора Вікторія Юріївна Письмиченко розповіла «Моменталісту» про діяльність центру культури й підготовку до ювілею.

— Скільки існує центр культури?
— Центр культури почав свою історію як студентський клуб. Він існує вже 54 роки. Директором від самого початку й до сьогодні є Чечельницький Едуард Аркадійович. Він створював колективи та запрошував студентів. Єдиний запис в його трудовій книжці — директор центру культури ОНУ імені І. І. Мечникова.

— Як давно Ви на посаді заступника директора центра культури?
— Я займаю цю посаду від 2012 року, тобто, працюю вже 8 років. І не лише заступником директора центру культури, а й творчим керівником КВК. Відколи я прийшла, багато чого змінилося. Студенти стають випускниками, їм на зміну приходять першокурсники, а завдяки цьому центр культури існує та продовжує розвиватися. З плином часу наш університет втратив команду КВК, тому однією з перших моїх дій було відновлення гумору в стінах університету. Щоб підбадьорити студентів до жартів, я організувала відкритий КВК-конкурс серед факультетів нашого університету. Завдяки цьому студенти зацікавилися, почали знову брати участь у чемпіонатах та повертати першість. Наша актова зала стала певним центром для чемпіонатів Одеси та області. Також я стала ініціатором конкурсу «Пісня року». У нашому університеті багато талановитих співачок та співаків, тому для них необхідно було створити щось цікаве: не просто концерт, а конкурс. Він проходить у два етапи: півфінал та фінал. З кожного факультету участь беруть по 2 студенти, які змагаються між собою, а у фінал потрапляють найкращі представники кожного факультету. Фінальний етап відбувається в грудні, і призові місця отримують грошові нагороди. Зрозуміло, що студенти змагаються не за головний приз, який є приємним бонусом, а за можливість гідно представити свій факультет.
— Які творчі колективи діють в межах центру культури?
— У нас функціонують вокальна студія, вокально-інструментальні ансамблі, Народний колектив України «Хорова капела», хореографічні студії, КВК та інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли?». Народний колектив «УніверДенс», керівником якого є Людмила Борщенко, існує вже близько 20 років. Не так давно був створений колектив сучасного танцю «Liberty», керівник Ксенія Поєцика. Цей колектив користується великою популярністю серед студентів. Сцени актової зали ледь вистачає для того, аби всі вмістилися. Гордістю університету є одразу два викладачі степу: Олександр Останін із його студією «Ostanin dance center» та «Nikomo tap studio», керівником якого є Сергій Остапенко. Вони не лише випускники нашого університету, а й багаторазові чемпіони. Минулого року відновив свою роботу інтелектуальний клуб «Що? Де? Коли?», який став цікавим для студентів. Для класичного університету дуже важливо проводити такі інтелектуальні чемпіонати.
— Чи є між колективами конкуренція?
— Конкуренції між народними, сучасними танцями та степом взагалі не має, бо це різні напрями й вони не мають за що конкурувати, напевне лише за залу, бо кожен хоче потренуватися більше, а особливо, увечері. Але якихось суттєвих конфліктів між ними ніколи не було. Якщо брати до уваги навіть дві студії зі степу, то в них трапляються невеликі та незначні сутички. Якщо ж розглядати сучасний та народні танці, то до сучасних беруть усіх охочих, навіть без підготовки, тому студентів там значно більше і вони не завжди уміщаються на сцені. Народний танок сам по собі складніший, тому туди набирають студентів, які займалися до цього й мають певний рівень підготовки.


— Як Ви залучаєте талановитих студентів до центру?
— Щороку в серпні першокурсників запрошують до урочистого зарахування на свій факультет. Я завжди виступаю й розповідаю про наші творчі колективи та демонструю відео, де коротко розповідається про всю діяльність центру культури. Після завершення концерту студенти записуються туди, де вони бажають продовжити своє хобі або спробувати себе в чомусь новому, лишаючи нам свої контакти. Ми телефонуємо студентам та запрошуємо на пробні заняття, де вони розкриваються. Тоді викладачі розуміють, як із ними працювати. Якщо студент, наприклад, дуже хоче створити КВК-команду й горить цією ідеєю, то ми допомагаємо йому. Не обов’язково запрошувати до неї лише людей зі свого факультету, можна об’єднуватися зі своїми друзями з інших факультетів. Завдяки таким різностороннім поглядам, жарти виходять цікавішими та креативнішими. Буває таке, що студенти, з певних причин, не знають про центр культури, але активно проявляють себе в різних заходах факультету; в таких випадках я сама пропоную їм приєднатися до наших колективів. Стати частиною будь-якого колективу може кожен охочий студент ОНУ, потрібно лише прийти до центру культури, який розташований у корпусі на Французькому бульварі, 24/26.
— Чи встигають займатися студенти, які вчаться на другій зміні?
— У нашому університеті студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи та факультету міжнародних відносин, політології та соціології навчаються у другу зміну. На жаль, вони можуть відвідувати не всі заняття. Наприклад, займатися вокалом можна й зранку, студентам вдається домовлятися про заняття перед парами. У КВК можна займатися з ранку до вечора, тому, хто не може зранку — приходить увечері, й навпаки. Складніша ситуація з народними танцями, бо вони мають фіксовані тренування після обіду, і на них не всі встигають. Проте, з сучасних танців проводять заняття о 7 годині вечора, і в студентів, які вчаться на другій зміні, теж виходить брати участь.
— У центрі культури займаються лише студенти?
— У нас займаються й студенти, і навіть випускники. Вони із задоволенням продовжують розвиватися, деякі з них стають справжніми професіоналами. Я особисто запрошую їх на наші заходи, і вони охоче погоджуються. Минулого року в Зеленому театрі університет проводив концерт, й участь у багатьох номерах брали випускники.
— Чи подорожують творчі колективи?
— Раніше колективи багато подорожували за кордон, виступали в Парижі, Фінляндії, Туреччині, з яких вони поверталися з першими місцями та гран-прі. У кабінеті центра культури зберігаються всі дипломи та кубки. Сьогодні колективи не подорожують за межі країни, лише Україною й не часто, через брак фінансування. Минулого року «УніверДенс» виступав у Дніпрі та Львові, звідки вони привезли нам гран-прі. Дуже допомагають проректор і профком, завдяки їм студенти показують себе та знайомляться з іншими колективами у містах України. Солісти, які займаються вокалом, без перешкод подорожують, але повністю за власні кошти. В Одесі майже немає де виступати, бо конкурси мають або комерційний характер, або обмеження за віком. Єдине, де студенти вільно виступають — Ліга сміху.
— Як колективи готуються до ювілею університету?
— Участь беруть всі колективи, і підготовка починається заздалегідь. Планувалося провести два великі концерти на честь ювілею, але, на жаль, в умовах карантину студенти залишилися без занять, і всі номери скасували. Однак, ми знайшли вихід із ситуації й підготували сюрприз — відеопривітання. Оскільки в країні уведено карантин, ми ретельно обдумали нашу ідею й виконали все, не порушуючи жодних карантинних норм.
— Як Ви допомагаєте студентам з ідеями? Чи берете участь у їхніх виступах?
— Участь у постановках я не беру, а з ідеями я допомагаю. Особливо на початку, коли студенти ще не до кінця розуміють, як писати й про що. Я виступаю в ролі редактора, якому розказують свої ідеї, а я їх коригую під стиль групи чи студента. Учасникам КВК я завжди кажу, що не варто придумувати того, чого немає насправді, жартуй так, як ти це відчуваєш та бачиш; якщо ти вступив на математичний факультет, то не варто видавати себе за філолога, вони все рівно поводять себе інакше. У кожного факультету є свої особливості, які теж будуть цікавими, і про них варто жартувати. Постійно допомагати студентам нема сенсу, вони мають самі проявляти себе та свою творчість; згодом вони самі беруть все в свої руки, працюють над своїми образами та вишукують свою власну родзинку.
— Як працює центр культури під час карантину? Що змінилось у Вашій роботі?
— Моя робота на карантині закінчилася, мені дистанційно працювати дуже важко як заступникові директора. Як творчий керівник я зустрічаюся зі студентами й підтримую команди КВК, натомість вони мені розповідають свої творчі ідеї та з нетерпінням чекають кінця карантину для відновлення занять і репетицій. Вокалісти та колектив сучасного танцю тренуються онлайн, викладачка з вокалу навіть інструмент собі для онлайн-занять придбала. Звісно, ми сумуємо за нашими талановитими студентами й з нетерпінням чекаємо нових виступів. Сподіваємося, що з послабленням карантину колективам дозволять відновити свою роботу.

Студенти й випускники охоче розповідають про свої заняття та висловлюють подяку за можливість не полишати творчої справи та постійно розвиватися.
Ангеліна, студентка факультету журналістики, реклами та видавничої справи. «Вже другий рік я є частиною колективу “Liberty” при нашому університеті. Регулярні тренування допомагають мені залишатися у формі. Університет постійно організовує різноманітні заходи, в яких наш колектив бере участь. Це допомагає студентам, які є артистами зі шкільних років, залишатися частиною сцени. За це я дуже вдячна нашому хореографу Поєцикі Ксенії та університетові.
Також круто, що під час карантину Ксенія Валентинівна вирішила проводити тренування в онлайн режимі. Зі сторони такі репетиції виглядають кумедно, але чудово, що навіть у такий скрутний час ми знайшли можливість бути на зв’язку та не залишати улюблену справу. Хочеться подякувати центрові культури ОНУ за можливість реалізувати творчий потенціал студентів навіть в післяшкільні роки».

Денис, студент фізико-математичного та інформаційно-технологічного факультету. «Мене часто питають, чи можна розвинути почуття гумору? Можна й потрібно! Наш університет дає студентам чудову можливість щороку брати участь у студентських змаганнях із гумору та «Лізі сміху». Молоді команди КВК можуть спробувати себе на чудовій сцені нашої актової зали. Працювати та змагатися з професіоналами та зірками гумору — справжнє задоволення, ти зростаєш поруч із ними. Це неймовірно! Безмежно дякую університетові за таку можливість».
Аліна, студентка факультету журналістики, реклами та видавничої справи. «Хочу подякувати своєму вокальному керівникові Тетяні Сергіївні Ігнатенко за всю її роботу: підготовку до важливих заходів, самовіддачу та професіоналізм! Центр культури створив для мене творчий куточок, в якому я знайшла однодумців та познайомилася з цікавими особистостями».
Альона, випускниця факультету романо-германської філології. «Центр культури ОНУ — це можливість. Можливість цікаво й корисно проводити вільний від навчання час. Я дякую за те, що є частиною танцювального колективу “УніверДенс”, котрий за всі роки навчання став другим домом. Я подорожувала, заводила нові знайомства в різних куточках країни. Завжди пам’ятатиму незабутню поїздку до міста Вилкове з профкомом та незвичайні “сімейні” вечори з колективом. Завдяки центрові культури я пізнала найкращі сторони студентського життя, а це незабутні моменти, що залишаються в серці на все життя!».

Анна Стебловська

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram