Студенти у пошуках роботи

Студентські роки — це чудовий час знайомств, веселих історій, цікавого навчання, закоханості та вже більш-менш чіткого уявлення про цей світ. Майже кожен студент першого курсу ще є дитиною, якій все цікаво, хочеться скоріше відчути солодку атмосферу  студентського життя, отримати першу стипендію, тому що кишенькових грошей від батьків, які давали до школи, вже замало. У студентів багато бажань, а грошей на це часто не вистачає.

Так от саме на цьому моменті людині зі статусом «студент» стає трохи лячно і в голові лунає: «ПОТРІБНО ШУКАТИ РОБОТУ». Коли переглядаєш сайти з пропозиціями працевлаштування, зявляється великий ентузіазм, та здається, що все під силу, але коли емоції втихають, у голові лунає багато питань: Як я зможу поєднувати роботу та навчання? Чи витримає мій організм? А чи впораюсь я із сесією? На ці та інші питання хотілось би відповісти максимально точно та дати кілька порад, які розставлять все по місцям. Спочатку щодо роботи:

Не гоніться за мільйонами

Психологія грошей має свій особливий характер: чим більше ми їх отримуємо, тим більше нам їх потрібно. Але все ж таки ви повинні пам’ятати, що студенту не потрібно гнатися за неймовірними статками. Заробляйте на свої бажання, знайте міру та пам’ятайте, що ще потрібні сили на навчання!

Ніякого сорому!

Роботи не потрібно соромитись! Якщо ви працюєте продавцем, барменом, офіціантом або роздаєте флаєра та раптово зустріли одногрупників, які прийшли кепкувати з вас, ні в якому разі не потрібно ховатися! Тим, що ви самотужки заробляєте гроші на свої потреби, а не просите у батьків, потрібно пишатися, ви молодець!

Не приховуйте, що ви студент!

Перед влаштуванням на роботу, одразу попереджайте роботодавця, що ви є студентом, адже у багатьох випадках вам підуть на зустріч, запропонують вакансію на неповний робочий день або будуть ставитися лояльно, коли вам потрібно відпроситись на навчання.

Працюємо декілька днів на тиждень!

Пам’ятайте про те, що в Україні існує багато різновидів роботи, є більш складні, з певним графіком, а є підробітки, які потребують декілька годин в день або два/три дні на тиждень. Зараз йде мова про флаєрну рекламу, гроші невеликі, але робота не важка.

Робота — усвідомлення життя!

Робота під час навчання — завдання не з простих, ми вже починаємо розуміти, що нічого в цьому світі не дістанеться за «просто так». Також відчуваємо всю атмосферу дорослого життя, на нас покладаються, нам довіряють, ми отримуємо справжній досвід, а також починаємо цінувати свій час, свою працю та працю інших людей.

 

Тепер про університет:

Пам’ятайте про друзів з університету!

Щоб не зійти з колії університетського життя, не забувайте про своїх друзів, адже вони завжди раді вас бачити та раді повідомити про останні новини щодо навчання. Намагайтесь завжди бути присутніми на контрольних роботах, модулях, закривайте все у вказанні дати!

Розмовляйте з викладачами!

Викладачі — це теж люди і вони майже завжди готові йти на зустріч. Говоріть про те, що ви працюєте, не бійтесь, не намагайтесь викликати жалість. Пам’ятайте, що ви вже доросла людина і в змозі пояснити все коректно, тільки тоді вас дійсно зрозуміють.

Про 100 балів доведеться забути!

Вам доведеться зрозуміти, що коли ви працюєте, навчання буде не в найкращому стані. Не намагайтесь досягти перфекціонізму і в навчанні, і в роботі, адже тут вже доведеться згадати і про свій організм, який не є залізним.

Вирішіть для себе, що ж все ж таки для вас більше в пріоритеті й тільки тоді скоряйте вершини!

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам визначитись: ви хочете працювати та навчатись або все ж таки присвятити увесь свій час навчанню. Пам’ятайте, що немає нічого неможливого на цій планеті, ми повинні дуже багато працювати і тоді все вийде, всі мрії будуть здійснені. Головне, увійти в ритм постійної роботи, адже чим більше енергії ми витрачаємо, тим більше отримуємо!

Наталія Маруняк

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram