Студенти-журналісти долучилися до 17-ї міжнародної наукової конференції «Етнічна культура в глобалізованому світі»

Цьогоріч конференція проходила 5-6 червня у змішаному форматі на базі факультету історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова. Факультет журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова виступив співорганізатором цього заходу.

До наукової конференції доєдналося близько 70 учасників, які мали можливість представляти свої доповіді як наживо перед аудиторією, так і використовуючи платформу ZOOM. 

Модератором заходу стала Наталія Олександрівна Петрова, доцент кафедри археології, етнології та всесвітньої історії, заступник декана з наукової роботи, відповідальний секретар Оргкомітету. 

Вона надала перше вітальне слово В’ячеславу Григоровичу Кушніру, декану факультету історії та філософії, професору, голові Оргкомітету: «З кожним роком збільшується кількість учасників, і це надзвичайно приємно. Це  свідчить про те, що наша конференція стає все більш відомою і важливою, а усвідомлення можливості продемонструвати свої здібності зростає. Цей захід надає нагоду не лише поглибити свої знання про культуру та історію нашої країни, але й розширити розуміння наукового дослідницького процесу, методів роботи з джерелами та літературою. Він створює можливість для внутрішнього та зовнішнього збагачення знаннями. Тематика нашого заходу різноманітна.  На перший план виходить питання самосвідомості України,  ідентичності та своєрідності нашої культури, розуміння ролі нашого суспільства та значимості цих проблем». 

Олена Андріївна Іванова, декан факультету журналістики, реклами та видавничої справи, професор, у своїй промові зазначила, що назви  доповідей та самої конференції — це запрошення до міждисциплінарних досліджень: «Важливо, що історики та етнологи слухають журналістів, а журналісти з захопленням вислуховують істориків та етнологів, оскільки це має велике значення для їхніх власних досліджень. Можливо, у майбутньому з’явиться потреба в об’єднанні спільних зусиль. Крім того, ця конференція надає студентам важливу можливість навчитися відстоювати свою позицію та аргументувати свої думки. Це навички, які дуже цінні для них». 

На конференції актуалізували різноаспектні теми у таких секціях: «Регіональні особливості традиційної культури», «Українська ідентичність: історія та сучасність», «Медіа, література та культура в часи воєн та соціальних катастроф» тощо.

Пресслужба факультету поцікавилась враженнями від заходу у студентів, які презентували на конференції результати своїх досліджень.

Марія Осмакова, студентка 3 курсу, виступила на конференції з доповіддю на тему «Волонтерство школярів під час війни. Моніторинг всеукраїнських та спеціалізованих ЗМІ»: «Як на мене, такий формат роботи як наукова конференція допомагає прокачати навички ораторської майстерності, надає змогу висвітлити певну тему і висловити свої думки щодо неї, а також почути інших: які проблеми є актуальними на сьогодні і чому потребують уваги. Такий досвід був цікавим, і думаю, якщо в наступному році буду мати змогу взяти участь ще раз з однією із своїх журналістських робіт, — не відмовлюсь».

Анастасія Єрьоменко, студентка 3 курсу, презентувала результати здійсненого моніторингу ЗМІ на тему «Зміни у шкільних програмах-2022: як по-новому будуть вивчати зарубіжну та українську літератури?»: «Формат конференцій дає можливість почути про наукові здобутки інших студентів і побачити, що відбувається зараз у сфері медіа (і не тільки), які теми є актуальними і важливими. Це дуже корисно для кращого розуміння інформаційного простору і розширення власного кругозору. Також під час конференції можна покращити свої навички публічних виступів та імпровізації, взяти участь у фахових дискусіях, отримати ґрунтовний фідбек від слухачів, випробувати свою тему і побачити, наскільки вона зачіпає аудиторію, що допоможе під час подальшої роботи над нею. Впевнена, що я і надалі буду брати участь у наукових конференціях, тому що мені дійсно подобається цей вид діяльності». 

Вікторія Похільченко, студентка 4 курсу,  виступила з доповіддю на тему: «“Я тут народилася, тут і помру”: інтерв’ю з мешканцями аварійних будинків»: «Брати участь у наукових конференціях та навчатися новому — завжди цікавий та корисний досвід! Оскільки конференція відбувалася на факультеті історії та філософії ОНУ імені І. І. Мечникова, у нашому випадку це також гарна можливість для нових знайомств та залучення до співпраці різних за фахом дослідників та науковців. Набутий досвід не зрівняється ні з чим: цікаві доповіді, жваві дискусії, дружня атмосфера, розвиток власних професійних навичок — справді те, що я щиро бажаю кожному особисто відчути! У цьому контексті слід наголосити на важливості допомоги наукового керівника, який коментує процес створення роботи, підказує та надає свої рекомендації. Я вважаю, що це спільне надбання. Тож хочу висловити подяку моєму науковому керівнику, Тетяні Вікторівні Тхоржевській, яка супроводжує та підтримує мене у моїй дослідницькій діяльності!».

Анастасія Полікарпова, студентка 3 курсу, у своєму виступі дослідила роботу регіональних веб-сайтів у межах теми «Доступність органів державної влади у воєнний час (за матеріалами ЗМІ)»: «Я обрала цю тему, тому що вважаю, що регіональні веб-сайти не всі коректно працюють під час воєнного стану, коли навпаки мають висвітлювати всю важливу інформацію. Можливо, моя думка відгукнеться у людей, і це набуде розголосу. Я не вперше беру участь у конференціях і хочу сказати, що це завжди крутий досвід, тому що ти бачиш розумних, молодих, класних людей з абсолютно свіжими думками». 

Ольга Гарбуз, студентка 3 курсу, презентувала результати здійсненого  моніторингу ЗМІ на тему «Невичерпне джерело духовності: українські традиції як засіб патріотичного виховання (за матеріалами ЗМІ)»: «Вивчати українську культуру для мене було завжди цікаво, і я дуже рада, що університет дав мені можливість заглибитись у це з більш професійної точки зору і висвітлювати результати своїх досліджень на схожих наукових конференціях. Значущість такого формату роботи полягає в тому, щоб висвітлити досліджувану тему перед якомога більшою кількістю людей, серед яких не тільки мої колеги-студенти, а й досвідчені науковці, які можуть зробити влучні коментарі та зауваження і підштовхнути до подальшого заглиблення в тему, або розбудити інтерес до інших (тем). Будь-яка презентація своєї роботи, особливо об’ємної, як у мене, це відточування вміння стисло, зрозуміло і цікаво повідомити про результати своєї праці, а подібна практика з подачі інформації має навчити викликати інтерес до власної персони та свого розвитку. До того ж, питання, які ставлять на конференції, можуть не тільки дозволити більше розповісти про своє дослідження, а й подивитися на нього під іншим кутом, знайти аспекти, які також мають потенціал для дослідження. Це цікавий досвід, хоч і присутність такої кількості досвідчених науковців змушує трохи нервуватися, проте безустанний вихід із зони комфорту — це те, що робить журналіста журналістом, і без чого неможливий розвиток». 

Харченко Катерина,  магістрантка 1 курсу, обрала тему «Українська музична культура очима українських суспільно-політичних ЗМІ»:  «Культура — це важливий чинник формування національної самосвідомості. У популяризації української культури важливу роль відіграють саме медіа, які можуть висвітлювати та формувати певну думку аудиторії. Саме тому, важливо досліджувати власне те, як медіа висвітлюють культуру у воєнний час. Мій моніторинг показав, що нам дійсно є куди зростати. Щодо висвітлення культури, на жаль, загальноукраїнські медіа це висвітлюють тільки по дуже резонансних приводах, а загалом культурні процеси не дуже активно висвітлюють. Досвід участі у конференції був досить приємним, мені сподобалось, що ця конференція була від історичного факультету та дала змогу послухати виступи не тільки на теми, пов’язані з журналістикою, а також з історією та етнологією. Це був такий собі обмін досвідом, ідеями, думками. Думаю, це всім нам корисно. Я  залюбки взяла б участь ще в якихось конференціях, і не тільки на нашому факультеті, а й за межами нашого університету, якщо буде така можливість». 

Дінара Алибейлі,

пресслужба факультету

 

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram