Система не змінюється — пожежі продовжуються

До списку масштабних пожеж з людськими жертвами в Одесі: в дитячому таборі «Вікторія», в обласній психіатричній лікарні, в готелі «Токіо Стар» і в Одеському коледжі економіки, права та готельно- ресторанного бізнесу, 17 січня додалася пожежа в готелі «Аркадія». Вона забрала життя двох людей. У будівлі була відсутня автоматична система оповіщення, датчики диму і температури, не було навіть засобів для гасіння. Будинок за документами вважався житловим, тож відповідних дозволів власник не мав. Система не змінюється, а пожежі продовжуються.

«Є друга частина трагедії, яка теж дуже зачіпає — це те, що правоохоронні органи не допомагають, не виконують свої функції, більш того, вони всіляко саботують справу пожежі. Неефективне розслідування — це така ж трагедія, яка стосується не тільки нас, а всю нашу країну. Робота прокуратури й слідчих органів — там поставити крапку не скоро вдасться», — каже Олексій Мазур, батько загиблої у пожежі в таборі «Вікторія» Софії Мазур. Після 3,5 років з дня пожежі у справі прокуратура нині призначила ще одну, п'яту, експертизу, аби встановити винних.

В кожній пожежі, що у нас сталася, винна людина, вважає голова Асоціації добровільних пожежників Одеси Сергій Перов:

«Хтось не знав правил пожежної безпеки, хтось їх не дотримувався, хтось на чомусь економив, і це людський фактор. У нас забудовники, підприємці не дотримуються норм пожежної безпеки: вони намагаються на цьому економити й думають, що зі мною такого не станеться чи у мене такого не буде, але як ми бачимо — це систематично повторюється». Асоціацію добровільних пожежників Одеси, яку очолює Сергій Перов, створили волонтери — колишні й чинні співробітники ДСНС після пожежі у коледжі на Троїцькій у грудні 2019 року. У вільний від роботи час, вони виїжджають на допомогу екстреним службам. За рахунок благодійності та власних коштів добровольці мають захисне спорядження. Нині учасниками асоціації є приблизно 90 осіб. Важливим аспектом їх діяльності є також інформаційна кампанія — інструктажі з пожежної безпеки в навчальних закладах.

Під час пожежі паніка — найстрашніший ворог, пояснює Сергій Перов. Головне, не панікувати: подзвонити у службу порятунку «101» — повідомити адрес та описати ситуацію, що сталася. Далі — евакуація: треба якомога швидше покинути приміщення. Якщо є задимлення — прикрити носа і рота будь-якою не синтетичною тканиною, але не намагатися вибратися через приміщення, які повністю задимлені. Тоді повторно зателефонувати «101», повідомити, що не можете вибратися й означити своє місцеперебування. Такі прості правила рятують життя.

Фото1, джерело LIGA.net

Пушкашова Мадіна, 4 курс, «In Touch»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram