Teenergizer: «Наша місія буде виконана, коли ми збудуємо світ без дискримінації»

«Мене звати Костя, і я ВІЛ-позитивний». Слова молодого хлопця, від яких стає не пособі. З першого погляду це був звичайний тренінг присвячений адвокації здоров’я та активізму, який не повинен був відрізнятися від інших. Проте, якщо зайти за кулісу, можна побачити за всім цим офіціозом величезну боротьбу, боротьбу із собою та світом, що не розуміє. Хто ж вона, команда Тінерджайзеру?

Тінерджайзер – молодіжна організація, мета якої допомогти кожному підлітку відстояти свої права, впоратися із проблемами, показати, як і куди звертатись, щоб тебе почули. Команда молодих амбітних людей, яка точно знає, як дивитися у вічі своїм проблемам завітала і до нашого міста та провела інформативний та цікавий тренінг на тему «Адвокація здоров’я та активізм».

Тренінг був проведений разом із представниками ЮНІСЕФ, проте людям, які звикли опиратися на рейтинги та результати, досить важко достукатися до підлітків, тому найцікавіше почалося, коли за роботу взялася команда Тінерджайзера, яка провела декілька цікавих та пізнавальних конкурсів, розповіла, як започаткувати та створити свій власний проєкт з однодумцями. Вона перевірила нас на знання законів та заходів, які існують для людей з інвалідністю в нашій країні, шкода що більшість з них існують лише на папері. Головною несподіванкою стало те, що під час конкурсу один із організаторів сказав: «Мене звати Костя, і я ВІЛ позитивний», і не стільки вражає те, що він сказав, а те, як це було просто і навіть з усмішкою. У такі моменти тебе переповнюють безліч різних емоцій, ти не знаєш, як себе поводити, що говорити, а він продовжує посміхатися і розповідати про себе та свою хворобу. Це настільки відверто та легко, що ти починаєш відчувати себе комфортно, зникає незрозумілий страх, і ти просто спілкуєшся. Як з’ясувалося, декілька інших організаторів також зіштовхнулися із цією проблемою, але вони не опустили руки. Більше того, вони допомагають іншим прийняти це та нормально жити. На питання «Яка у вас мотивація?» Костя відповів: «Моя мотивація не стати марним для суспільства та ділитися знаннями у сфері ВІЛ. На жаль, у багатьох людей є можливість допомогти іншим, але вони нічого не роблять (в основному це люди з грішми)».

Тінерджайзер виконує надзвичайно важливу місію. У них є мрія – світ без дискримінації. І вони не зупиняться перед жодними труднощами – це надихає. Команда Тінерджайзер стає все більшою сьогодні, вона працює в трьох країнах та має велику кількість партнерів, кожен хто відчуває в собі сили змінити цей світ, може до них долучитися, навіть ти! (instagram.com/teenergizer)

Володимир Татчин

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram