The Weeknd. Феномен музичної індустрії

Ейбел Тесфайе – від підлітка, в якого були проблеми з наркотиками, до одного з найпопулярніших та найулюбленіших музикантів світу.

У підлітковому віці Ейбел вперше спробував наркотики, кинув навчання в школі та переїхав від батьків. Та саме любов до музики допомогла йому змінити своє життя.

Тоді він багато міркував щодо музичної кар‘єри, займався написанням текстів та навіть намагався зібрати гурт. Однак, співак почав порівнювати себе з молодими виконавцями перших стрічок чартів, такими як Джастін Бібер та усвідомлював, що до цього йому ще дуже далеко.

В пошуках заробітку він влаштувався продавцем у магазин одежі. Водночас почав працювати у клубах.

Саме на одній з таких вечірок хлопець познайомився з продюсером Джеремі Роузом. Останній якраз перебував у пошуках виконавця для нового R&B- проекту. Музиканти почали створювати альбом, навіть записали декілька пісень, однак зрозуміли, що їхні погляди на творчість дещо різняться.

Після розходження з Роузом, Ейбел узяв псевдонім The Weeknd. Поява цієї назви пов’язана з його дитячими спогадами,  співак пояснив це фразою: «Я та мій друг пішли зі школи в один чудовий вікенд, та не повернулись додому».

У грудні 2010 року The Weeknd почав публікувати на ютуб пісні, записані з Джеремі Роузом. Треки швидко набирали популярність – на це вплинув музикант Дрейк, який поширив їх у своїх соцмережах. Пізніше про його пісні писали навіть у The New York Times.

Навесні наступного року Ейбел випустив свій дебютний мікстейп The House of Balloons, безкоштовно записаний на студії Дрейка. Музикант навіть зробив його безкоштовним та вільним для завантаження.

Потім, по завершенню свого турне він випустив ще два мікстейпи до кінця року. Усі три релізи стали відомі як Balloons Trilogy.

У вересні 2012 The Weeknd підписав контракт з лейблом Republic Records.

Після трьох мікстейпів The Weeknd вирішив, що настав час створити дебютний альбом. Зробив це він у вересні 2013 року.

Протягом першого тижня реліз під назвою Kiss Land розійшовся у тиражі 96 тисяч копій та зайняв друге місце у U.S.Billboard отримавши схвальні оцінки критиків.

Того ж року Ейбел Тесфайе записав два саундтреки до фільму «Голодні ігри: У вогні»: сольний Devil May Cry та Elastic Heart з Sia.

Співаку сподобалось записувати саундтреки до фільмів, так наступного року він зробив це знову для «П’ятдесяти відтінків сірого». Earned it посіла третю стрічку у чарті Billboard Hot 100, потрапила у номінацію на «Оскар» як найкращий саунд до фільму, а також три премії «Греммі», одну з яких The Weeknd все ж отримав.

У травні 2015 було опубліковане відео на The Hills. Згодом трек вийшов окремо та став першим у майбутньому альбомі Beauty Behind the Madness.

25 липня композиції Can’t Feel My Face, The Hills та Earned It посіли три перші сходинки чарту Billboard Hot R&B Songs – до The Weeknd це не вдавалось нікому.

Альбом Beauty Behind the Madness вийшов 28 серпня та одразу потрапив на першу сходинку Billboard 200. Продажі сягали 412 тисяч копій за тиждень.

Восени 2016 вийшов спочатку один з найпопулярніших синглів – Starboy, а згодом і альбом. У ньому 18 треків, в якості гостей можна почути голоси Кендріка Ламара, Лани Дель Рей, Daft punk та Future.

Наступні декілька років The Weeknd не робив крупних релізів та турів. Найгучніший за ці роки синг Blinding Lights співак випустив аж у 2019 році. Пісня одразу посіла першу позицію у понад 30 країнах світу.

У березні 2020 нарешті перервавши свою «музичну мовчанку» випустив четвертий студійний реліз під назвою After Hours. Бажання співака щодо написання ідеального поп-альбому, який сподобається як слухачам так і критикам призвело до успіху.

Більше мільйона фанів оформили передзамовлення на треки – це рекорд Apple Music. Критики та ЗМІ почали називати його найкращим альбомом року. Вже вдруге в біографії The Weeknd його музика посіла перші стрічки чарту Billboard 200.

Шлях Ейбеля до популярності не легкий, та саме любов слухачів, прагнення бути кращим, жага до перемог привели музиканта до того, що має зараз надихаючий, драйвовий The Weeknd.

Кулашкіна Ксенія, 1 курс, «reDUCKcia»