Цікаві доповіді, яскраві дискусії: студенти взяли участь у щорічній науковій конференції

Студенти презентували свої наукові доробки в рамках 79-ї студентської конференції факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова, яка відбулася 28 квітня 2023 року в змішаному форматі.

Цьогоріч конференція була розділена на підсекції відповідно до кафедр, що функціонують на факультеті: журналістики, реклами та медіакомунікацій; періодичної преси та медіаредагування; нових медіа та медіадизайну. У межах кожної підсекції студенти виступали як в офлайн, так і в онлайн-форматі, долучившись до заходу через Zoom.

Майбутні медійники представили результати досліджень, над якими вони працювали протягом року: серії журналістських матеріалів та моніторинги ЗМІ на обрану проблематику. Багато з них так чи інакше торкалися теми повномасштабної війни, її впливу на різні сфери життя і того, як це позначилося на роботі журналістів. Кожен доповідач та кожна доповідачка ґрунтовно підготувалися до виступу, презентувавши основні і найважливіші тези зі своїх досліджень. Жоден виступ не залишився без питань та жвавих дискусій. І студенти, і викладачі висловлювали свої думки з приводу почутого, допомагаючи дослідникам побачити, наскільки обрана ними тема відгукується авдиторії.

Незважаючи на значний досвід виступів на конференціях, Аліса Слонкіна, студентка 4 курсу, вперше взяла участь у такому заході в офлайн-форматі: «Мені сподобався цьогорічний формат конференції, адже прийняли до уваги як тих студентів, що хотіли та мали змогу бути присутніми офлайн, так і онлайн. Усі на рівні виступали та висловлювали думки. Захід пройшов швидко та лаконічно завдяки вдалій організації. Мені сподобалось, що можна було не тільки виступити, а й задати питання та поспілкуватися з доповідачем на тему його матеріалу. Завдяки подібним конференціям студенти мають змогу обмінюватися знаннями та навчаються вести дискусії».

У другокурсниці Олександри Гоцуляк, яка вперше брала участь у подібній конференції, залишилися тільки позитивні враження від неї: «Мені була цікава кожна доповідь, адже у всіх були актуальні теми, чітка подача та позитивний настрій. Головним та важливим елементом були дискусії, які зав’язувалися доволі часто, і давали можливість висловити свою точку зору, за яку тебе ніхто не буде критикувати, що є важливим для формування свого “Я”. Конференція — це можливість продемонструвати свої вміння орієнтуватися на публіці, а також чудова нагода зарекомендувати себе як студента, який має потенціал»

Також своїми враженнями від конференції поділився Микита Кишиневський, студент 3 курсу: «Саме такий майданчик, де люди тебе дійсно слухають і потім цікавляться тим, що ти робив, ставлять запитання, дійсно надихає і вшановує твою роботу, робить її більш вагомою. Такий досвід презентації своєї тривалої роботи класно прокачує практичні навички в комунікації з людьми стосовно представлення своєї роботи».

Аліна Червінчук, заступник декана з навчальної та виховної роботи, відзначила: «Такий формат студентської наукової роботи надзвичайно важливий, адже здобувачі мають можливість відшліфовувати вміння пошуку та систематизації інформації, розвивати власні аналітичні здібності, а також презентувати отримані результати досліджень до уваги широкого загалу. Варто зазначити, що цьогоріч студенти продемонстрували зацікавленість різновекторною проблематикою — і це добре, що майбутні журналісти не оминають своєю увагою жодну зі сфер соціокультурної діяльності, виявляють свій професійний інтерес до різноманітних суспільних питань. Наразі це тільки перші кроки на дослідницькому та професійному шляху наших студентів, але я вбачаю серйозну перспективу в їхніх дослідженнях, адже теми актуальні, цікаві та розкриваються під незвичним кутом зору».

Після виступів студентів керівники підсекцій подякували всім присутнім за активну участь у конференції і ґрунтовну підготовку та висловили сподівання на такі ж плідні зустрічі в майбутньому.

Анастасія Єрьоменко, Вікторія Грищенко, Вікторія Похільченко,

пресслужба факультету

Фото надали: Дінара Алибейлі, Аліна Оганезова,

Наталя Кутуза (завідувачка кафедри нових медіа та медіадизайну, проф.)