Тварини в небезпеці: як уникнути отруєння вашого улюбленця

Майже кожного дня заходячи до мережі, ми бачимо новини про жорстоке поводження із тваринами. В інстаграмі та у фейсбуці все більше небайдужих людей розсилають інформацію про лікарський препарат “Ізоніазид” і просять заборонити продаж його у вільному доступі. Що з цим препаратом і чим він може нашкодити чотирилапим улюбленцям?

“Ізоніазид”— лікарський препарат, призначений для профілактики усіх форм туберкульозу. Ціна його досить низька та продається він без рецепту лікаря, що ставить тварин під удар. У 2017 році набув чинності закон про посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Але навіть позбавлення волі не зупиняє догхантерів від використання лікарського препарату, яким вони труять безпритульних тварин. Адже небезпечний препарат продається у вільному доступі майже в кожній аптеці міста. Волонтери та зооактивісти вже не перший раз розповсюджують інформацію про підпис петиції щодо заборони вільного продажу “Ізоніазиду". Поки що жодна петиція не набрала достатньої кількості голосів. Зараз на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України знову з’явилася нова петиція від 17 лютого 2021 року про “Заборону продажу “Ізоніазиду” без рецепту та посилення контролю за його відпуском в аптеках”. До завершення голосування залишилося усього 39 днів, а петиція набрала лише 2000 голосів із 25000 необхідних.

«Ми розуміємо, що безпритульні собаки можуть завдавати дискомфорту, адже не можна одразу визначити чи є тварина здоровою, чи не є вона переносником захворювання. Або чи не кинеться вона на вас та вашу дитину. Використання “Ізоніазиду” задля отруєння тварин негуманно! Тварини від цього препарату помирають у страшних муках. За альтернативою можна звернутися до зоозахисників та волонтерів. У фейсбуці є багато груп для допомоги безпритульним тваринам. Майже завжди відгукнеться волонтер і приїде подивитися на стан собаки, відвезе до ветеринарної клініки та візьме відповідальність за тварину, а спільними зусиллями небайдужих людей можна знайти й домівку для тварини», – Олеся та Ян, волонтери організації “Home Me Fest”.

Власники тварин також перебувають у стресі, адже домашні тварини, виходячи на вулицю, кожного разу ризикують життям. Випадки масового отруєння собак регулярно трапляються у всіх містах і ніхто не може цьому зашкодити.

“Кожного дня, виходячи на вулицю разом із собакою, ми переживаємо за його здоров’я. Завжди стежимо за новинами у фейсбуці про міста, де бачили підкинуту отруту. На жаль, місць, де можливо спокійно вигуляти собаку в Одесі, не так багато. Спеціальні майданчики є у п’яти парках міста — Дюковський парк, 411 батарея, на Кримському бульварі, 6 станції Фонтану та у парку Горького. Але такі майданчики підходять не для усіх собак, адже, зазвичай, на таких майданчиках багато людей і інших собак різних розмірів та порід, тому не кожній собаці підходить така прогулянка”, – розповідають Сергій та Анастасія, господарі мопсу.

З 2018 по 2020 рік парламент не прийняв жодного закону щодо захисту тварин. Окрім 7 грудня 2020, коли був прийнятий закон про заборону використання тварин для фотопослуг та жебракування. Тож початок покладено. Власники тварин мають бути уважними до своїх улюбленців, використовувати намордники, та вигулювати вихованців на повідку, щоб захистити їх від отруєння. Кожен з нас також зможе врятувати тварину, яка вже отруїлася, знаючи симптоми отруєння: піна з рота, блювота та конвульсії. Якщо ви побачили тварину у такому стані, потрібно екстрено доставити тварину до лікаря, адже важливо надати допомогу в перші 30 хвилин.

Зараз кожен з нас може зробити свій внесок та допомогу у прийнятті законів про зоозахист. Підписати петицію за посиланням можна тут: https://petition.president.gov.ua/petition/113288

Томашевська Владислава, 4 курс, «Salt»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram