Вчорашні випускники – сьогоднішні журналісти

Вже більше місяця минуло з того дня, коли факультет журналістики ОНУ імені І. І. Мечникова вітав нових студентів. І поки першокурсники адаптуються до нового життя, згадаємо також тих, хто робить перші кроки в житті професійному. Дізнаємось, як працевлаштувалися випускники факультету та чи допомогли їм у цьому навички, здобуті під час навчання.

«Скільки людей, стільки й несподіванок»


Богдан Максимець закінчив наш факультет цього року й наразі працює на каналі «Прямий»  спеціальним кореспондентом в Одеській області. Роки навчання та роботи змінили його ставлення до журналістики: «Стало зрозуміло, що це не романтичне покликання, а важка щоденна праця, у якій вистачає як приємних, так і не дуже речей». І, звичайно, не до всіх них можна бути готовим заздалегідь.

Богдан підкреслює: «Журналістика – це постійна комунікація з людьми, а скільки людей, стільки й несподіванок». І будь-який навчальний план не може містити в собі перелік дисциплін, щоб підготувати до усіх можливих у житті ситуацій. Проте зазначає, що журналістика є однією з тих професій, які дуже універсальні на рівні теорії. А отже, здобуте теоретичне підґрунтя допомагало і в практичній діяльності.

«Вірте в себе, а також не бійтеся реальної роботи,  – радить Богдан першокурсникам. – Журналістика – це цікава й багатогранна професія, тож ви точно не пожалкуєте, а якщо й пожалкуєте, то здобуті навички завжди допоможуть знайти себе в суміжних галузях».

«Я зрозуміла, що  можу впливати, що в мене є сила»

Студентка факультету журналістики Ольга Циктор  отримала роботу на регіональному сайті Depo Odessa просто надіславши резюме. Тепер вона виконує обов’язки редактора сайту.

«Я більше заглибилась у професію, зрозуміла, що можу впливати на думку суспільства. Усвідомлюю, що є безпосереднім професійним представником інформаційного суспільства, а отже, і учасником інформаційних воєн.  У них же дуже велику роль відіграє те, хто ти, Яку позицію обираєш та яке видання представляєш», – каже Ольга.

Також вона зазначає, що практична діяльність кидає журналісту-початківцю багато викликів, до яких слід, окрім іншого, готувати себе самостійно. І радить тим, хто хоче пов’язати своє життя з цією галуззю, швидше «вриватися» в журналістський простір.

Окремо Ольга виділяє два аспекти, у яких здобуті під час навчання на нашому факультеті навички, стали їй у нагоді. По-перше, вони допомогли отримати першу роботу, не маючи за плечима іншого професійного досвіду, окрім студентського. По-друге, дійсно спрацювали на практиці знання щодо інформаційної, новинної, журналістики, засвоєні під час навчання стандарти.

«У моїй роботі все повинно бути зроблене на вчора»

Можливості працевлаштування студентів, які закінчили факультет журналістики, не вичерпуються загальновідомими телеканалами, пресою та мережевими новинними ресурсами. Так, минулорічна випускниця Марія Літянська наразі працює журналістом у приватній клініці «Медичний дім Odrex». Вона має широке коло обов’язків: написання новинних та рекламних матеріалів, організацію інтерв’ю та зйомок, координацію роботи ЗМІ тощо. 

Тема медицини нескінченно велика, але нашій випускниці довелося навчитися розбиратися в ній. За її словами, це підтверджує правило, що треба навчатися щодня. «Якщо думаєте, що отримали диплом і на цьому все – ви помиляєтесь», – наголошує Марія.

Вона наголошує на важливості університетської фахової освіти, тобто навчання на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова і в загальному інтелектуальному розвитку людини, і в більш вузьких, нагальних фахових питаннях. «Я б не виокремлювала конкретні уміння та навички, тому що в цій роботі все повинно бути зроблене на вчора. Коли за півхвилини потрібно щось написати, змонтувати, зверстати, просто радію тому, що вмію це зробити, – зізнається Марія. – З вдячністю згадую  викладачів факультету».

Також Марія зазначає, що приємно зустрічати випускників свого факультету, які працюють у різних ЗМІ, вже «на професійному полі», і радить тим, хто лише розпочинає навчання,  більше працювати над собою: читати ЗМІ, спостерігати за тим, що відбувається у місті та світі, а також не боятися запитувати та переробляти, сприймати власні помилки, адже не все буде вдало складатися з першого разу.

Селютіна Марія,
пресслужба

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram