Відмова від тютюну

Всесвітній день відмови від тютюну відзначатимуть 31 травня. Його було встановлено в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Перед засновниками було поставлено завдання: добитися, щоб в 21 столітті проблема паління тютюну зникла. 

Курці є половиною чоловічого населення та чверть жіночого, як зазначено ВООЗ.  Що ж стосовно паління у підлітків, то статистика по Україні сумна — 52% підлітків у віці 16 років хоча б раз палили. На них не вплинуло навіть подорожчання цигарок, яке вперше відбулося у 2015 році та з кожним роком збільшується на 5%. 

Люди, які вже кинули цю згубну звичку, кажуть, що почувають себе набагато краще. «Встановилися смакові рецептори, стало легше підійматись по сходах. Спочатку було дуже важко переходити на новий режим. Постійно зривався, нервувався. Але згодом я з’ясував, що це потрібно лише мені. Тоді я взяв себе в руки і переборов цю залежність», — розповідає Сашко, студент 4-го курсу ОНАХТ.

В минулому році в Одесі проводилася акція «Сигарета за конфету», де активісти пропонували на один день відмовитись від цигарок та обміняти їх на цукерку. Що нас чекає цього року, поки що невідомо. 

Іванова Анастасія, 2 курс

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram