Волонтерство — інвестиція в майбутнє: студенти-журналісти відвідали лекцію

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Ярослава Чепкаленка — координатора Української волонтерської служби в Одесі. Спікер розповів про справжнє значення слова «волонтер», його обов’язкові складові-характеристики та що ж дає волонтерство для суспільства. Захід відбувся вчора, 26 жовтня 2023 року.

Лекція розпочалася з вступного слова Ярослава Чепкаленка: «У минулому році ми проводили шкільні уроки волонтерства, і ми вирішили проводити їх також в університетах, адже студенти можуть користуватися більшими можливостями, ніж школярі. От тому ми більше проводимо такі заходити у вищих навчальних закладах. Для чого ми цим займаємося? Аби люди молоді люди дізналися, які є можливості в нашій країні та за її межами. Головна ціль — відгук до людей задля того, щоб вони розуміли, що волонтерство — це не тільки допомога комусь, а й саморозвиток».

Упродовж заходу лектор запитав у студентів, хто з них займався волонтерством.  Більшість студентів підняли руки, що не могло не втішити гостя. У процесі розмови стало зрозуміло, що волонтерство — це добровільна, безоплатна діяльність, спрямована на благо інших. Але, щоб допомогти студентам краще зрозуміти, що таке волонтерство, Ярослав провів вікторину. Під час розмови відбувалася жвава дискусія між студентами стосовно того, чи є та чи інша діяльність волонтерством.

Діяльність волонтерської організації полягає в прагненні проінформувати суспільство, що волонтерські ініціативи є багатьох містах і варто їх використовувати.

«Для себе я виділила  ключові складові справжнього волонтера, такі як бажання допомагати, емпатію, комунікативність, відповідальність та здатність приймати оперативні рішення. Безумовно, ця лекція збадьорила бажання долучатися  до волонтерського руху, вносити свій внесок у поліпшення життя інших людей», — зауважила Дінара Алибейлі, студентка 3 курсу нашого факультету.

Наприкінці лекції координатор Української волонтерської служби прокоментував: «Просто насправді дуже багато є крутих молодіжних ініціатив, не тільки волонтерських, а громадських. Тому хочемо донести людям, саме молоді, тому що це рушійна сила нашої країни, що є такі ініціативи, вони можуть зараз подаватись, поки навчаються і дізнаватися щось нове. У результаті є можливість отримати нові навички, знайомства, досвід, який дуже дорого коштує».

Наталія Сатанівська, студентка 3 курсу нашого факультету, розповіла, що отримала корисні знання, глибше зрозуміла всю важливість діяльності волонтерів. А також додала: «Вважаю, що волонтерство — те, що робить світ кращим. Це дає знати, що у нашому світі є люди, які готові діяти, допомагати, трансформувати. А ще особлива вагомість роботи волонтерів вбачається в період війни, коли потрібна допомога фронту, на фронті, людям, які залишилися без домівок тощо».

пресслужба факультету