Волонтерство об’єднує світ

У світі існує багато міфів, одним із яких є міф щодо волонтерства. Волонтерство – це не тільки збір коштів та допомога літнім людям, це подорожі, цікаві знайомства, розширення кругозору, вивчення мов та багато іншого. Кожен може знайти напрям волонтерства, який прийде йому до душі.

У душі кожної людини живе частинка тепла, яку хочеться подарувати іншому. Це можуть бути рідні, друзі або зовсім незнайомі люди. Найчастіше люди не знають, як це зробити. Тому одним із способів може стати волонтерство.

Волонтерський рух – це прогресивна течія благодійної допомоги, коли однодумці об’єднуються у товариства та роблять цей світ краще. Багато людей вважають, що допомога волонтерів ґрунтується лише на зборі коштів та допомозі людям похилого віку або тваринам. Однак волонтерство охоплює й інші сфери – освітню, культурну, а також опікується збереженням навколишнього середовища. Якщо ти любиш природу, то можеш допомагати у ботанічних садах чи долучатися до прибирання свого міста, полюбляти культуру та допомагати у музеях чи театрах, бути відданим навчанню і навчати інших. Це лише мала частина того, якою може бути допомога. Студенти нашого університету ОНУ імені Мечникова І. І. теж демонструють активну громадянську позицію та долучаються до волонтерського руху. Ми взяли декілька коментарів для того, щоб дізнатися їх думку щодо волонтерства.

Хтось вважає це обов’язком та можливістю, про це розповідає Ерік Пузанов, студент 3 курсу факультету міжнародних відносин, політології та соціології: «Робота волонтерів є одним із важливих аспектів людського суспільства, який розвиває соціальне здоров’я та добробут, надаючи вільні ресурси кожного залученого для загальної, більшої цілі. Це як комунізм, тільки який працює! Тому я і став волонтером: знаючи, що мої навички та таланти, розвинені суспільством, повинні бути шановані, і що мій обов’язок – відплатити людству за мій особистісний ріст. Величезним плюсом ще є практика та зв'язки, враховуючи те, що незалежно від соціального становища кожного, всі волонтери рівні. Волонтери є скрізь, і в них завжди є потреба! Досить лише звернути увагу на соціальні проекти навколо кожного».

Інші хочуть набратися досвіду чи змінити щось у своєму житті: «Я стала волонтеркою, бо хотіла змін у своєму житті. До того ж мені не вистачало досвіду і таким чином я хотіла його здобути. Волонтерство, в першу чергу, корисне для того, хто ним займається, оскільки можна спробувати себе в різних напрямках і зрозуміти, що тобі ближче», – прокоментувала Ольга Шукова, студентка 2 курсу факультету журналістики реклами та видавничої справи.

Ірина Черненко, студентка 3 курсу філологічного факультету зауважила: «Я стала волонтером, тому що хотіла спробувати щось нове. Отримати незвичайний досвід і познайомитися з цікавими людьми. Безумовно, все це мені вдалося. Волонтерство необхідне для досягнення важливих цілей спільними зусиллями. І, звичайно, для кожного волонтера це можливість допомагати та бути частиною команди».

Пилипейко Ірина, студентка 1 курсу факультету міжнародних відносин, політології та соціології наголошує, що «розуміння – є першим свідомим кроком до волонтерства»: «Приблизно більш, ніж пів року я взаємодію з благодійним фондом «Катерини Заломай» Спочатку я ставилася досить скептично до цього проекту. У сучасному світі до волонтерства ставляться досить упереджено та з недовірою. Стати волонтером  – це не завжди мати намір допомагати. І це не тільки бажання заробляти гроші на цьому. Я теж так вважаю. Моє ставлення змінилося, коли всі три великих проекти були реалізовані найкращим чином. Справа не в тому, як ми допомагаємо, важливіше зрозуміти навіщо ми це робимо.  Розуміння – перший свідомий крок до волонтерства. Кожен з нас є волонтером, кожен віддає частинку себе якійсь справі безкорисливо. Можна реалізувати себе у великому проекті з грантом у 50 000 і не зуміти правильно розпорядитися грошима, а можна кожен день віддавати по трохи, але при цьому не дати померти тварині».

Студенти також надали рекомендації пошуку волонтерських проектів:

1) Інтернет. Найкорисніше джерело нашого часу. Якщо ви хочете знайти волонтерські програми в Україні або у своєму місті, це буде вам хорошим помічником.

2) «Українська волонтерська служба» – неурядова організація, де можна знайти волонтерство на свій смак. Головне мати бажання.

3) Новий проєкт від профкому «onu_ludi» (сторінка у мережі Instagram). У майбутньому в проекті будуть потроху привчати студентів до волонтерства та змінювати їх ставлення до нього.

Причини бути волонтером у кожного різні, але всіх об’єднує одне – зробити цей світ кращим та додати більше яскравих фарб у життя людей. Якщо ти маєш бажання допомагати, хочеш розширити своє коло друзів або побачити світ з іншої сторони, то можеш спробувати себе у волонтерстві.

Терзієва Юлія, 4 курс, «reDUCKcia»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram