Всесвітня екологія під час пандемії

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 30 січня 2020 року спалах COVID-19 — надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення, а 11 березня — пандемією. Після чого українська влада ввела карантинні обмеження, які дуже вплинули на повсякденне життя людей.

Життя людини безпосередньо пов’язане з природними ресурсами. Ми з кожним роком споживаємо все більше і більше,  даючи натомість лише погіршення екологічного стану. Вже через декілька днів після початку карантину, почали з‘являтися новини про те, що природний стан покращується. З появою обмежень у Китаї викиди в атмосферу знизилися до 25%, і це не малий показник. Особливо на викиди вплинуло використання транспорту під час карантину: люди використовували його менше, ніж у денний час. Це вплинуло на повітря та його очищення.

«Промислові виробництва і міський транспорт — основні джерела шкідливих викидів, які впливають і на здоров’я людини, і на глобальні зміни клімату. Карантин змусив усіх знизити свій тиск на навколишнє середовище, викликавши поліпшення якості повітря», — говорить керівник лабораторії сталого розвитку міст Ірина Шмелева. Однак ефект буде недовгим: після пандемії викиди, які впливають на зміну клімату, швидше за все, відновляться вслід  за економікою і подорожами.

«Покращення екологічного стану є короткостроковим ефектом, і поступово з поверненням транспорту ситуація стане колишньою. У будь-якому випадку, навіть недовгий позитивний ефект важливий, адже забруднення повітря впливає на хвороби легенів», — каже Вінцени Генрі — директор Copernic Atmosphere Monitoring Service.

Катречко  Анастасія