Одеський національний університет імені І. І. Мечникова
Всесвітня екологія під час пандемії

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 30 січня 2020 року спалах COVID-19 — надзвичайною ситуацією в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення, а 11 березня — пандемією. Після чого українська влада ввела карантинні обмеження, які дуже вплинули на повсякденне життя людей.

Життя людини безпосередньо пов’язане з природними ресурсами. Ми з кожним роком споживаємо все більше і більше,  даючи натомість лише погіршення екологічного стану. Вже через декілька днів після початку карантину, почали з‘являтися новини про те, що природний стан покращується. З появою обмежень у Китаї викиди в атмосферу знизилися до 25%, і це не малий показник. Особливо на викиди вплинуло використання транспорту під час карантину: люди використовували його менше, ніж у денний час. Це вплинуло на повітря та його очищення.

«Промислові виробництва і міський транспорт — основні джерела шкідливих викидів, які впливають і на здоров’я людини, і на глобальні зміни клімату. Карантин змусив усіх знизити свій тиск на навколишнє середовище, викликавши поліпшення якості повітря», — говорить керівник лабораторії сталого розвитку міст Ірина Шмелева. Однак ефект буде недовгим: після пандемії викиди, які впливають на зміну клімату, швидше за все, відновляться вслід  за економікою і подорожами.

«Покращення екологічного стану є короткостроковим ефектом, і поступово з поверненням транспорту ситуація стане колишньою. У будь-якому випадку, навіть недовгий позитивний ефект важливий, адже забруднення повітря впливає на хвороби легенів», — каже Вінцени Генрі — директор Copernic Atmosphere Monitoring Service.

Катречко  Анастасія

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний

Студентські газети – результат колективної роботи майбутніх журналістів

На факультеті журналістики, реклами та видавничої справи викладають дисципліну, що направлена на відточення студентами практичних навичок володіння словом, – журналістську майстерність. На цих заняттях студенти

Осінь по-карпатськи

Карпати – багата культурна історія, збирання ягід та грибів, катання на лижах і сноуборді, риболовля, купання в гірських річках і просто естетична насолода краєвидами. Ми