З якого віку давати дитині смартфон?

Народжуються з гаджетами у руках. Сьогодні реалії вносять свої корективи. Технології розвиваються, а батьки хочуть, щоб їх діти були найсучаснішими. Отож ми часто спостерігаємо за такою картиною, що дитина ще говорити не вміє, а вже гордо тримає планшет у руках, сидячи в колясці. Та чи правильно це?

Багато психологів каже, що смартфон не тільки впливає на розвиток дитини, особливо в маленькому віці, а й є причиною психічних розладів, агресії, віддалення від батьків, проблем зі сном та інших. Американська академія педіатрії заявляє, що діти у віці 0-2 років взагалі не повинні піддаватися впливу електронних пристроїв. А у віці від 3 до 5 років повинні користуватися гаджетами не більше одної години в день, з 6 до 18 років — не більше двох годин. Навіть засновник корпорації Майкрософт — Білл Гейтс забороняв своїм дітям гаджети до 14 років, а тепер контролює кількість годин їх використання. Отож ми вирішили запитати батьків дошкільнят, яких зустріли на вулиці. Як вони вважають, з якого віку давати дитині смартфон?

Марина, матуся 3 річного хлопчика:

—Я вважаю, що краще пізніше. Не раніше, ніж з 12 років. Бо це негативно впливає на нервову систему дитини. А до того хай в ігри грають. Смартфон нікуди не втече, а дитинство пройде.

Іван, дідусь 4 річної дівчинки:

— Як до школи піде, ось тоді можна і давати смартфон, щоб до шкільного віку дитина займалася самоосвітою, вчилася читати, писати, щоб до школи була достатньо підготовленою, щоб у неї була база. А смартфон він завжди взяти встигне.

Наталя, мати 2 річного хлопчика:

—Напевно років з трьох, тому що, я вважаю, воно ніяк не впливає на розвиток людини, на розвиток мозку. Навіть Білл Гейтс дає своїм дітям гаджети по 20-30 хвилин, не більше. Тому і я своєму даю. Вважаю, що це оптимальний час для маленької дитини.

Миколай, батько 3 річної дівчинки:

—Думаю в освітніх цілях можна привчати з більш раннього віку. Щоб дитина знала правила поведінки з гаджетом та розуміла, навіщо це потрібно і як цей інструмент застосовувати надалі в житті. Отож я свою дитину привчаю змалку.

Інна, бабуся 2 річного хлопчика:

— Чим пізніше, тим краще, по собі знаю: зайдеш комусь відповісти й пропадеш на годину. А потім на годинник дивишся і розумієш, що нічого не встигаєш з цим телефоном. І це ми — дорослі. А діти ж взагалі себе контролювати не можуть, особливо такі маленькі.

Наталя, бабуся 3 річної дівчинки:

— Взагалі я б давала після трьох або навіть після п’яти. Вони маленькі ще. Та я б їх взагалі не давала, кому вони потрібні, ці ваші гаджети.

Катерина, мати 4 річної дівчинки.

—Я дивлюся багато батьків дають з п’яти-шести років. А добре, щоб хоча б зі шкільного віку. Але це нереально, світ розвивається, рухається, і ми разом з ним. Нікуди від цього не дінешся. Життя диктує свої закономірності. І це неминуче.

Цікаво, а що з цього приводу думають сучасні підлітки та студенти — майбутні батьки, в дитинстві яких тільки почали з’являтися смартфони та інші гаджети. І ось що нам відповіли.

Аліна, студентка:

—Вважаю, що до школи варто обмежити користування гаджетами у зв’язку з несформованою психікою дитини. У початковій школі телефон виключно для зв’язку (може, простий сенсорний, щоб не відчувати себе «не таким», але без вільного доступу в інтернет), поступово купувати телефони з поліпшеними можливостями, але не занадто «наворочені» і дорогі, щоб дитина навчилася цінувати те, що має.

При цьому дуже важливо з раннього віку розповідати дитині про свої наміри (щодо гаджетів, телефонів). Щоб дитина розуміла всю відповідальність і важливість контрольованого контенту.

Марія, студентка

— У мене молодша сестра. Телефон у неї загалом використовується для Зв’язку зі сім’єю: прийшла зі школи, з танців, повідомити, якщо щось потрібно. Мені здається, що дитині він необхідний для зв’язку, в першу чергу, а потім вже в розважальних цілях. А ось в решту часу батьки повинні контролювати дітей (години, проведені за гаджетом, ігри, перегляд відео та інше).

Вероніка, студентка:

— Люди – дуже розумні істоти, майже із самого народження людина може користуватися смартфоном, але з роками ці навички до навчання слабшають. Давати смартфон чи ні, скоріше, залежить від фінансового стану сім’ї. Щоб не було залежності від телефону, потрібно проводити більше часу з дитиною або знайти йому хобі, яке припаде до душі. Бо коли у дитини чогось немає, він відчуває себе обмеженим у порівнянні з іншими, а тому важче вливається в колектив.

З опитувань ми з’ясували, що більшість з людей, а саме 62 відсотки за те, щоб діти користувалися смартфонами. Інші 37 проти. Більшість також назвали оптимальним вік з якого можна давати дитині смартфон саме 10-12 років. Менша частина, назвала ідеальним вік для смартфона 5-6 років тобто зі шкільного віку.

Слонкіна Аліса, 2 курс, «Погляд»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram