З Одеси по нитці

Одеса – місто талантів, це вже вважається за аксіому. Тут народилась одна з найвідоміших поетес Срібного віку Анна Ахматова, один із перших авіаторів Російської імперії Сергій Уточкін, батько радянської космонавтики Сергій Корольов… Одеса надихала Сергія Пушкіна, Олександра Гріна та Миколу Гоголя. Відверто кажучи, цей перелік імен можна продовжувати далі й далі, але нам, одеситам, він знайомий з дитинства. Варто озирнутися навколо. Озирнутися та придивитися уважніше до сучасності.

Усвідомивши власну переспективність, мало хто залишається у рідному місті. Перлина у моря, на жаль, не стала виключенням. Багатомільйонні мегаполіси притягують, заворожують, обіцяють можливість досягнути висот. 
     

Улюбленим місцем для побудови успішної кар’єри для одеситів стали великі столиці ближнього зарубіжжя. 
      

У 2008-му році на екранах телевізорів країн пострадянського простору з’являється російський сітком «Універ», в якому роль Кузі зіграв одесит. Віталій Гогунський провів дитинство та юність у нашому місті та закінчив Одеський національний політехнічний інститут, проводячи багато часу у команді КВН. Питання своєї національності актор ніколи не коментував. Зараз Віталій займається акторською та композиторською діяльністю. 
      

«Фабрика зірок» та «Орел і Решка» – ті програми на телебаченні, які зробили обличчя Регіни Тодоренко досить впізнаваним. Студентку Одеського національного морського університету, яка все своє життя провела у Південній Пальмірі, чекав переїзд до Києва, згодом – до США. З двадцяти років Регіна будує успішну кар’єру співачки, композиторки та телеведучої. Зустрівши своє кохання, жінка зараз живе в Москві.
     

Денис Устименко-Вайнштейн (Джиган) народився в Одесі та закінчив Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. Ушинського. Окрім українського, він має ще й єврейське коріння. У 2007 році на запрошення гендиректора Black Star Inc. Джиган переїхав до Москви та став артистом лейбла.

Але не можна оминути людей, які стали відомими не переїзджаючи за кордон. 
      

У 2014 році в пост-радянський музичний простір вривається Рожден Анусі з хітом «Знаешь». Співак розповідає про те, що в ньому змішалися українська, грецька і осетинська кров, саме тому у нього таке незвичайне ім’я, яке багато хто вважає вигаданим псевдонімом. Рожден заснував власну студію звукозапису і випустив два успішних альбоми, які високо оцінили музичні критики.

Не згадати про Еліну Світоліну теж було б дуже неправильно. Жінка є професіональною українською тенісисткою, переможницею п’ятнадцяти турнирів Жіночої тенісної організації, в минулому – третьою ракеткою світу в одиночному розряді. В юніорському рейтингу Еліна взагалі стала першою ракеткою світу.
   

 У столичних реаліях сотні тисяч людей із великими бажаннями конкурують між собою, але щастить лише одиницям. Гарна обгортка великих міст йде врозріз із розтоптаними та знищеними мріями. 
       

У рідному місті особистість має змогу зберегти власну самобутність й індивідуальність, можливість бути поміченою.
         

Раніше Одеса для всієї країни (і навіть сусідніх держав) була містом, яке надихає. Містом, яке відчиняє всі двері. Містом, яке приймає та не відштовхує. Але вона й досі може запалювати та наснажувати – варто тільки озирнутися навколо.

Ковальова Олександра

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram