Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

«Заручники окупації»: історії 20 родин кримських татар

Історії 20 родин кримських татар, 10 з яких переїхали на материкову Україну та 10, що залишилися на тимчасово окупованій території, були представлені на презентації альбому та відкритті виставки «Заручники окупації» в Одесі.

«Проєкт реалізував Кримськотатарський Ресурсний Центр із метою привернути увагу до проблем переселенців і до важливості солідарності українців», – каже його директор Ескендер Барієв.

«Окрім інформування й інтеграції, у тому числі сприяння більшого взаємовідношення і розуміння кримськотатарської культури і історії. Як ви бачите, в експозиції ви можете побачити різних людей: це і активісти національного руху кримських татар, які боролися за повернення на Батьківщину, – вони виявилися жертвами і знаходилися в катівних ФСБ, тут ви можете побачити адвокатів, які борються за тих людей, які знаходяться в катівнях», – розповів директор Кримськотатарського ресурсного центру.

Родина Уркуметових – одна з героїв фотовиставки «Заручники окупації». Мустафа та Севіля Уркуметови – українські військовослужбовці. У квітні 2014 року вони вимушено залишили Крим. Мустафа каже, що військову присягу вони складали українському народові.

«Ми люди державні – військовослужбовці, держава про нас піклується і так далі. Я би сказав, що найтяжче це те, що ми не можемо бачити своїх рідних, спілкуватися з ними, особисто побувати вдома» – каже Мустафа. 

Наразі родина мешкає в Одесі і, за словами Мустафи Уркуметова, приділяє увагу зберіганню національної ідентичності: 

«Намагаємося спілкуватися рідною кримськотатарською мовою у себе в родині, вдома. З дітьми займатися. З фольклором, співають діти, вірші вчать. В Одесі відкрився культурний центр кримськотатарський. Там займаємося і самі, і з дітьми вивчаємо мову, історію». 

Експозиція була представлена в Одеській обласній науковій бібліотеці імені Грушевського.

Олександра Мельниченко

Поділитися:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Логотипи студентських редакцій:

Соціальні мережі
Інші публікації

Діалог культур: про зустріч студентів факультету журналістики, реклами та видавничої справи з Послом Канади в Україні

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи відвідали лекцію Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні — Лариси Ґаладзи. Зустріч пройшла в онлайн-форматі на платформі Zoom. На зустрічі також були присутні студенти з інших факультетів ОНУ імені І. І. Мечникова. Модерував захід кандидат політичних наук, доцент Володимир Дубовик.

Один у полі (не) воїн: про майбутнє конструктивної журналістики в Україні

Професія журналіста як об’ємна складна геометрична фігура: має багато аспектів, сторін та кутів… Це усвідомлюють студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, тому займають активну позицію, стежать за трендами сучасної журналістики і у навчальний, і у вільний від занять час. Саме тому 13 квітня за сприяння керівництва та викладачів факультету вони долучилися до лекції «Конструктивна журналістика: як перестати писати тільки погані новини?», організатором якої стала Комісія з журналістської етики. Ключовим спікером був Віктор Пічугін, заступник головного редактора медіагрупи «Накипіло», голова Громадського телебачення Харкова

Знайомство з факультетом журналістики, реклами та видавничої справи в онлайн-форматі

Є така весняна традиція на факультеті журналістики, реклами та видавничої справи – запрошувати на зустріч абітурієнтів. От і цього разу 27 березня 2021 року відбувся День відкритих дверей, щоправда, в онлайн-форматі на платформі Zoom. У зустрічі взяли участь декан факультету Олена Андріївна Іванова, заступник декана з навчальної роботи Інна Валеріївна Лакомська, старші викладачі Сергій Володимирович Азєєв та Аліна Олегівна Червінчук.

Факультет журналістики, реклами та видавничої справи Одеського національного університету імені І. І. Мечникова оголошує про проведення конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін»

До участі у конкурсі запрошуються студенти І, ІІ, ІІІ та ІV курсів факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І.І. Мечникова, які створюють власний