Жертви TikTok: як вбивають і калічать небезпечні челенджі

Соціальні мережі дозволили людям знаходити друзів по всьому світу, ділитися важливими подіями свого життя, а також влаштовувати флешмоби та челенджі, які нерідко виявляються небезпечними для життя.

Одним із таких став челендж під назвою «#Benadryl». Користувачі соцмереж у великих дозах п`ють ліки від алергії, щоб викликати галюцинації. Відео з хештегом #Benadryl у TikTok набрали понад 5,5 мільйонів переглядів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив старший інспектор ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Дмитро Ревун. За його словами, у ліцеї під Києвом дві дівчинки прийняли 40 таблеток від алергії (добове дозування для дорослих становить максимум 6 таблеток). Одна учениця 7-го класу померла на місці, інша перебуває у стані середньої тяжкості.

В Умані госпіталізували двох восьмикласниць, які випили 10 таблеток небезпечного препарату. Їх стан задовільний, вони перебувають під наглядом медиків. Назвати причину, що спонукала прийняти стільки таблеток відразу, дівчинки відмовляються. Але в соцмережах припускають, що це той самий челендж із TikTok.

«У Техасі (США) троє підлітків були госпіталізовані після участі в ТікТок- челенджі з поїдання пігулок. У штаті Оклахома 15-річна школярка померла, вирішивши повторити згаданий челендж. Дівчинка померла внаслідок передозування препарату проти алергії», — додав Дмитро Ревун. Інспектор закликає жителів Одеси й області стежити за своїми дітьми, говорити з ними, а для найменших встановити програми батьківського контролю.

Також на цю проблему звернув увагу Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. «Небезпеки в Інтернеті більше, ніж здається. Діти можуть не розуміти наслідків своїх дій, можуть вважати розвагою те, що призводить до катастрофічних наслідків. Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку онлайн. Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами: не спілкуватися з незнайомцями; не повторювати дії, які пропонують в мережі. Потрібно пояснити, що «розваги» онлайн несуть небезпечні, а часом незворотні наслідки в реальному житті», — написав Кулеба на своїй Facebook-сторінці.

У соціальній мережі TikTok блогери регулярно запускають небезпечні для життя челенджі, щоб перевірити підписників «на хоробрість». У результаті багато молодих людей калічаться, намагаючись повторити трюк або завдання, а деякі гинуть.

Самара Анна, 4 курс, «Дах»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram