Жінки та їхній вибір: право на аборт

Жінки 21 сторіччя стоять на одній соціальній сходинці з чоловіками. Мають рівні права та обов’язки в соціально-правових сферах, але чи досягла жінка можливості обирати життя за власними правилами, чи все-таки мусить підпорядковуватися вічним статутам?

Найскладнішим вибором у житті сучасної жінки наразі є вибір між самореалізацією й материнством. Добре, коли ці обидва поняття є сумісними. Інше питання, що робити, коли за плечима нічого немає, кар’єра на лінії старту або тобі 17 років і ти гадки не маєш до якого вишу вступити, не говорячи вже про надійність зі сторони потенційного батька.

У таких випадках вагітність є зовсім не бажаною, а тому перед жінкою постає вибір робити аборт чи народжувати. Провівши опитування, у якому було порушено вищезгадану проблему вибору, ми дізналися, що 54 % опитаних одеситів віком від 15 до 55 років нейтрально ставляться до того, що жінка обере аборт народженню дитині, 36 % поміж опитаних ставляться позитивно до цієї можливості жінки й лише 10 % засуджують його.

Скоріш за все, нейтральність та ствердність зумовлені матеріальними помислами, адже 84 % опитаних згідні з тим, що народжувати дитину потрібно, стоячи на ногах стійко, на противагу цьому 16 % все ж вірять у приказку «Бог дав дитину, дасть і на дитину». Щодо першого треба зазначити, що дійсно сучасні жінки попри фінансові можливості своїх обранців обирають власний розвиток. Формування особистого капіталу зумовлено, не стільки невпевненістю в партнері, стільки в тому, що в будь-яких обставинах жінка зможе забезпечити собі комфортне життя. Осуджувати бажання бути незалежною людиною є доволі провокаційним та неупередженим.

Інше питання постає під час розбору прислів’я, яке має релігійний мотив. Як відомо, православна церква (до якої належить більша частина українців) засуджує явище аборту. Тому, навіть, коли дівчина не має нічого для вирощення дитини, церковне настояння обіцяє всевишнє нагородження, якщо парафіянка все-таки залишить немовля. Доволі логічні помисли, адже Діва Марія також нічого не мала, проте виносила Месію, який надалі в нагороду очистив людство від набутих гріхів. Попри красномовне звучання, треба зазначити, що зараз одними очищеннями на підгузки не набереться, а випадків падіння мани з небес у 21 сторіччі метеорологами не зафіксовано.

До речі, а що говорить релігія? Протоєрей Геннадій відповів на питання, яке ставлення притаманне церкві до абортів. «Про аборт дуже багато вже мовилося. Аборт — це страшний гріх, адже з моменту зачаття, ми вже маємо душу. Вбивство душі, яка нічого не здатна зробити, страшніше, ніж вбивство ненароком» — повідомляє протоєрей. Зважаючи на вищесказане, не дивно, що сусідня країна Польща (відмічена своєю релігійністю) все-таки прийняла закон, щодо заборони абортів (звісно, з певними винятками). Аналізуючи, релігійне положення, хотілося, щоби жінки, які мають острах через гріхопадіння, зберігши душу, у майбутньому надали своїй дитині право вибір у релігійної належності.

Щодо вищезгаданого, поміж наших опитуваних 85,7 % не вважають здійснення жінкою аборту на ранніх етапах вбивством. Ба більше лікар акушер-гінеколог Сергій Фролов, розвіюючи міфи, зауважує: «Іноді аборт — необхідна процедура для порятунку жінки. До того ж 95 % жінок ніколи потім не пошкодують про рішення зробити аборт. І, навіть, якщо перша вагітність закінчилася абортом, це не означає, що жінка в майбутньому не зможе мати дитину. Медицина зараз на вищому рівні, як і дослідження явища аборту».

Щодо особистого вибору жінки Сергій Фролов додає: «Моя особиста думка кожна жінка має право зробити аборт! Це її особистий вибір та відповідальність». Згідно з опитуванням 87 % його учасників також впевненні, що якщо жінка не хоче мати дітей, вона мусить мати право на аборт.

Особливої уваги заслуговують відповіді на це питання: «Щоби не мати дітей є контрацептиви», але лікар акушер-гінеколог наголошує: «Запам’ятайте раз і назавжди, немає 100 % захисту від небажаної вагітності та ІПСШ». Здається, завжди будуть ризики та ті, хто постануть перед вибором.

Загалом аналізуючи, усе вищесказане можна зробити такий висновок. Кожній панянці не треба боятися власного вибору. Наразі відбувається руйнація стереотипів, щодо осуду та особистих жіночих проблем. Якщо ви вже стоїте на роздоріжжі насамперед власноруч зважте всі за та проти, порадьтесь із декількома лікарями й тільки наостанок вислухайте точки зору близького оточення. Це ваше життя та ваш вибір, дорогі жінки!

Кравець Катерина, 3 курс «Prostir»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram