Життя з безпліддям

У нашому світі зазвичай пари одружуються, народжують дітей, а потім чекають онуків. Але на жаль не всі жінки які хочуть дітей, можуть завагітніти. Через це виникають труднощі в сім’ї і тиск зі сторони суспільства. Ця тема важлива тому, що не знаєш в якій ситуації опинишся у майбутньому.

Почнемо з того, що таке безпліддя. За медичним визначенням, це нездатність пари в дітородному віці зачати дитину при регулярному статевому житті. На думку лікарів, безпліддя це захворювання, яке підлягає лікуванню, як і будь-яке інше. Медицина не стоїть на місці і є безліч варіантів вирішення цієї проблеми.

Як варіант, можна взяти дитину з дитячого будинку. Але не всі готові це зробити, так як хочуть своїх дітей. Інший — сурогатна матір. Це жінка, яка погоджується виносити і народити дитину, з якою у неї немає генетичного

Зв’язку, для бездітної пари і отримує за це компенсацію. Генетичний батько надає свою сперму для запліднення яйцеклітини дружини, а генетична матір надає свою яйцеклітину для зачаття.

Наступний варіант це лікування. Перевознікова Катерина Михайлівна вже 11 років працює лікарем (акушер-гінеколог, репродуктолог). Вона каже:

«Метод лікування визначається причиною, що викликає патологію. Є медикаментозне лікування і хірургічне. Не варто забувати про такий важливий чинник, як психологічний стан. Згідно зі статистикою, близько 30% проблем з безпліддям полягають у впливі на пацієнта психологічних чинників – стреси, перенесені шокові стани та інше. З цією проблемою успішно борються психологи і психотерапевти».

За даними Eurostat, жінки народжують первістка в середньому у віці 25 років. Однак все частіше перша дитина з’являється у пар у віці 27-30 років. Тому коли жінці вже за 30, соціум починає тиснути на неї: друга половинка, родичі, друзі, знайомі. Деякі чоловіки не в силах впоратися з усім і йти по цьому важкому шляху з жінкою. Дівчина на ім’я Ольга поділилася з нами своєю історією.

«Я перенесла операцію з видалення труб в 19 років. Вийшла заміж в 24 роки, звичайно ж, чоловік все знав з першого місяця знайомства. Любов, пристрасть, весілля, вінчання. Прожили 5 років, він подав на розлучення через моє безпліддя. Сказав: «Вибач, я передумав». У мене була депресія 2 роки. За ці 2 роки додавали болю новини від друзів і родичів про те, що мій колишній одружився на моїй знайомій, що у них весілля, що у них народилася дочка. Сказати «боляче» — нічого не сказати. Напевно, я не одна така, яка пережила подібне. Хочу сказати тим, хто цього боїться: прийняття чоловіка факту безпліддя під час весілля не гарантує жити довго і щасливо. Це вбереже вас від звинувачень, але людина дійсно може піти. Але шлюб може розвалитися і з дітьми, багато історій у дівчат, коли їх кидали вагітними або через рік шлюбу. Життя на цьому не закінчується».

Деякі жінки зовсім не хочуть дітей. Наприклад, Васіліса – дівчина, яка не планує дітей.

«Діти — це не єдиний спосіб реалізуватися в житті і довести, що ти людина! Мені 26, а чоловікові 37. Всі батьки і родичі набридли з питанням: «Коли ж вже діти, нам треба двох онуків як мінімум! А у мене цілий букет хронічних захворювань від гастриту, панкреатиту, холециститу до проблем з інсуліном, гормонами і зубами. І я розумію, що вагітність для мене 100% не буде щасливою, так як це нелегкий процес. Зате коли я намагаюся похвалитися досягненнями в роботі, захопленнями,  то все це зводиться до «це звичайно непогано, але діти-то коли?». Моральне цькування якесь виходить».

Соціолог Карина Піпія каже:

«У сучасному світі гендер вбудований в систему владних відносин, де держава формує уявлення про допустиму і девіантну репродуктивну поведінку жінки. Суспільство патріархально і консервативно. У ньому жорстко зафіксовані уявлення про належні гендерні ролі чоловіків і жінок. Так, на думку більшості, основне призначення молодої жінки — вступ в шлюб і діти, причому ці установки поділяють представники обох статей. Будь-яке відхилення від норми або варіативність в сексуальній і репродуктивній поведінці — табу. Звідси і неприйняття жінок-чайлдфрі.

За моїм досвідом, кожен другий відноситься із засудженням до жінок, які свідомо відмовляються мати дітей. Хоча це право будь-якої жінки».

Безпліддя — це не вирок, завжди є альтернативи. Можете мати дітей, чи ні, хочете дітей, чи ні, суспільство завжди знайде до чого причепитись. Це ваше життя і тільки вам вирішувати, як робити.

Фото 1, джерело https://www.pexels.com/ru-ru/photo/127873/

Стелла Гринюк, 1 курс, «In Touch»

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram