«Прагнення до кращого життя»: студенти-журналісти та пресслужба факультету відвідали виставку

Студенти 1 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи разом із представниками пресслужби факультету відвідали виставку «Прагнення до кращого життя», що відкрилась 4 червня на другому поверсі корпусу ОНУ імені І. І. Мечникова (Французький бульвар, 24/26). Майбутніх медійників зацікавило, що виставку присвячено прикладам ефективної боротьби КНР із проблемою бідності.

Студенти, які відвідали виставку, дізналися про реальні способи боротьби, що використовують у Китаї: як залучаються звичайні жителі поселень КНР у цей процес, про підтримку нужденних за допомогою електронної торгівлі та стратегію адресного надання допомоги бідним.

Пресслужба поспілкувалась із ініціатором цієї виставки – Василем Васильовичем Попковим, доктором філософських наук, професором, завідувачем кафедри політології ОНУ імені І. І. Мечникова, який розповів про актуальність цієї виставки для України та українців: «Наразі важливо цікавитись історичним досвідом та досвідом соціальних перетворень Китаю, адже очевидним є успіх цієї країни, незважаючи на усі виклики 21 століття. Covid-19 суттєво відобразився на економічному становищі українського суспільства, і тому виставка, що присвячена відображенню досвіду подолання Китаєм бідності, безперечно, є цікавою та актуальною. Для влади Китаю головним критерієм є рівень життя населення, а тому пріорітетним є вирішення конкретних задач, які допоможуть побудувати “суспільство середнього достатку”».

Нові знання студенти обов’язково використають для підготовки якісних проблемних журналістських матеріалів, що публікують у студентських редакціях. Як майбутні журналісти, вони вважають за необхідне відвідувати заходи, що систематично проходять в університеті, адже це місце-провідник важливої, корисної інформації. «На мою думку, на виставці було піднято важливу тему як на соціально-економічному, так і на суспільному рівнях. Ми маємо знати, що відбувається у світі, які проблеми вже вирішені, а які ще потребують рішучих дій», – зазначила Діана Дончева, студентка 1 курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи.

Нагадаємо, що це перша виставка, яка була організована  після періоду жорстких карантинних обмежень. Організатором виставки стало Генеральне консульство КНР в Одесі, яке підтримало таку ініціативу ОНУ імені І. І. Мечникова. Основною метою є прагнення актуалізувати суспільно важливе питання на міжнародний рівень на прикладі реальних досягнень Китаю: поліпшення якості життя та ліквідацію бідності.

Марія Берекет, Дар’я Рєзанова, Тетяна Мінчева,
пресслужба факультету