Щоденник практики: невідомі відтінки румунської окупації

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи зустрілися з директором громадської організації «Суспільство та історична спадщина» Олександром Бабичем. Про румунську окупацію Одеси під час Другої світової війни другокурсники дізналися 2 липня у межах ознайомчої практики.

Метою лекції було допомогти студентам зрозуміти реалії Одеси важких воєнних років. З огляду на це, пан Олександр розповів другокурсникам чимало цікавого: про перші дні окупації, про стосунки між сусідами, про ринкові відносини, про спорт і культуру, про роль жінки в захисті родини та про найпоширеніший злочин серед чоловіків (за словами лектора, котрий, в свою чергу, посилається на архівні документи, найбільше чоловіків звинувачувалися в дезертирстві після хвилі мобілізації; близько півтори тисячі осіб чоловічої статі намагалися ухилитися тоді від служби в армії). 

Олександр Бабич зазначив, що не варто однозначно сприймати історію. Він пояснив: «Особисто я виріс у країні, де, якщо вірити фільмам, окупації не існувало. Її не було, бо війна — це історія про зіткнення двох сил: “наших” та фашистів. “Наші”, усі до одного, — чудові хлопці; фашисти — злодії та негідники. Усе інше ніби зникло, така собі чорно-біла картинка. Але ж там були люди! Люди з реальними історіями. П’ятдесят чи навіть вісімдесят років потому їхній світ, те, що вони самі побачили та прожили, серйозно контрастує з тим, що показували по телевізору. Там лише та правда, яку прийнято було показувати, але ж, насправді, в історії сила-силенна напівтонів та відтінків. Саме ці відтінки нам треба віднайти». Отже, важливо, що студенти-журналісти, спілкуючись з людьми, які вивчали достовірні свідчення часів румунської окупації нашого міста, тепер будуть знати істину та справжній «колір» тих складних та суперечливих подій.  

Своїми враженнями про лекцію поділився студент другого курсу нашого факультету Олександр Бончев: «Мені дуже сподобалася ця зустріч. Серед молоді існує думка, що історія — це нудно й зовсім нецікаво. Але я вважаю, що все залежить від того, як саме цю історію подати. Вся лекція тривала трохи більше години, але, як на мене, було настільки класно, що цей час пролетів майже непомітно. Олександр дуже цікаво розповів про те, як жили мої прабабусі та прадідусі. Я дізнався багато нового й навіть задумався над тим, як же я раніше сприймав часи, про які йшлося».

Нагадаємо, що одним із завдань ознайомчої практики для студентів другого курсу нашого факультету є проведення інтерв’ю з представниками похилого віку в контексті проєкту «Хранителі часу онлайн». Детальніше з умовами цього заходу та з тим, як студенти готуються долучитися до нього, можна ознайомитися на сайті факультету журналістики, реклами та видавничої справи нашого університету.

Марія Новоселя, Вікторія Грищенко
Пресслужба факультету

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *