Щоденник практики: Зупинити час

Студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи ОНУ імені І. І. Мечникова поспілкувались із засновницею організації «IT-бабусі» та проєкту «Хранителі часу онлайн» Ольгою Філіпповою у середу, 30 червня. Зустріч відбулася в рамках ознайомчої практики для другокурсників.

Майбутні журналісти та журналістки мали змогу познайомитися з організацією, що створює освітні, розважальні та оздоровчі програми для людей літнього віку. Серед здобутків «IT-бабусь» є національний рекорд, встановлений під час проведення модного шоу: на одному подіуму зібрались 1524 роки. Втім, основну увагу під час зустрічі було зосереджено на новому проєкті, що називається «Хранителі часу онлайн».

Головною метою «Хранителів» є зупинити час та зберегти пам’ять. Аби здійснити дану місію, організатори кампанії, журналісти та волонтери збирають історії людей, які жили протягом двадцятого сторіччя, адже вони «пройшли цей шлях своїми ногами» та «побачили все власними очима».   

Тисячу дев’ятисоті як головний фокус свого проєкту організатори обрали невипадково. «Двадцяте сторіччя – це сторіччя тоталітаризму, коли не було навіть хвилини спокою. Голодомори, репресії, переселення, воєнні дії, концентраційні табори – у той час постійно щось відбувалося; з людей намагалися зробити гвинтики», – пояснила Пані Ольга. Саме тому в «IT-бабусь» виникло бажання зберегти пам’ять про всі ці події, а зробити вони вирішили це за допомогою творчості та мистецтва. Наразі організація готується показувати документальний спектакль, знімає фільм, в якому прагне знайти відповідь на питання, чи залишається дитинство дитинством під час війни; та створює інтерактивну мапу минулого. На ній можна буде обрати час та, натиснувши на вулицю Одеси, дізнатися, що відбувалося там через слова та документи людей, що пережили те, про що розповідають.   

На лекції-зустрічі також було окреслено проблеми, з якими стикаються люди похилого віку. Однією з них, на думку Пані Ольги, є дефіцит спілкування. «Літні люди дуже люблять розмовляти з молоддю. Вони мають багато вільного часу, яке вони залюбки можуть витратити на нові знайомства. Такі зустрічі, які ми влаштовуємо, їм за щастя. Ось нещодавно після одного з таких інтерв’ю, дід Микола, якому дев’яносто років, забув свою паличку та пішов собі легкою ходою. Ми його потім ледве наздогнали!» – поділилася Ольга Філіппова.

З нестачею спілкування людям похилого віку можуть допомогти студенти факультету журналістики, реклами та видавничої справи, адже, як зазначають організатори, саме вони вміють спілкуватися та передавати інформацію. Наприкінці зустрічі другокурсників було запрошено стати частиною проєкту «Хранителі часу онлайн». Кожний зможе обрати собі власну тему для дослідження, на кшталт мода у двадцятому сторіччі, а потім перетворити це на книгу, фільм, блог чи навіть музей. Для усіх охочих доєднатися до команди «Хранителів» щомісяця проводяться спеціальні тренінги. Підсумовуючи Пані Ольга зазначила: «Зараз ви можете зробити щось дуже важливе та цікаве, аби через п’ятдесят років ваші онуки могли побачити історію Одеси, якою вона є». 

Марія Новоселя, Вікторія Грищенко
Пресслужба факультету журналістики, реклами та видавничої справи

Поділитися:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *