Щоденники практики: знайомство з «7 каналом»

Для випускників вишів тема працевлаштування сьогодні є дуже актуальною. Куди? Як? Ким? Вивчаючи питання, де ж можуть працювати майбутні журналісти, студенти другого курсу нашого факультету відвідали одну з одеських телекомпаній — «7 канал». Зустріч відбулася третього липня у межах ознайомчої практики.

Сонячний літній день. Група студентів заходить до однієї з новобудов Французького бульвару. На вхідних дверях усі помічають знайомий логотип і розуміють, що саме тут створюються новинні сюжети та різноманітні програми, якими наповнюється ефір «7 каналу». Заінтригованих студентів зустрічає один із ведучих «Ранку на 7» Анатолій Гуртовий і веде майбутніх медійників у «серце» редакції.

Місця для репортерів, студія звукозапису, кімнати для монтажу та прямих ефірів, панелі управління — все це постало перед очима практикантів. Як працюють журналісти, що відбувається після того, коли відзняли та змонтували матеріал, якими навичками потрібно володіти, аби виконувати ту чи іншу роботу, та які її особливості — надзвичайно цікава та корисна інформація, якою поділилися з початківцями працівники телеканалу.

А ось найголовніший об’єкт, що викликав у майбутніх медійників справжнє захоплення, — телевізійна ефірна студія. Компактне приміщення, в якому розмістилися кілька локацій, «суфлерів» та близько десяти професійних камер, так зацікавили юнаків і дівчат, що вони просто не змогли втриматися від фото на згадку. «Звичайно ж, найбільше мені запам’яталася телестудія: зайшовши до неї, ми немов занурилися в інший дивовижний світ, де панують видовищність і краса. Кольорова палітра заворожує своєю насиченістю та яскравістю. Новітнє обладнання й власні технічні розробки каналу дозволяють створювати найякісніше зображення», — коментує практикант Олександр Бончев.

Не залишилося поза увагою й місце, де над образами ведучих працюють візажисти та стилісти, — гримерна. «Особисто я перевіз напевне весь свій офіційний гардероб сюди. Тому, коли мені потрібно піти кудись на день народження, доводиться спочатку заїжджати на канал, перевдягатися, а вже потім прямувати на свято», — свідчить ведучий Анатолій Гуртовий.

А головним персонажем редакції став чорний кіт, котрий мешкає просто у приміщеннях телеканалу та, здається, уважно слідкує за всім, що тут відбувається. Цей пухнастий «співробітник» точно несе відповідальність за зняття емоційного напруження репортерів після важкого робочого дня й особисто оглядає кожного, хто приходить у гості.

«Екскурсія на “7 канал” виявилася набагато цікавішою, ніж я очікував. Очевидно, завдяки людям, які нам розповідали про свою діяльність. Особливо сподобалася студія, адже вона просто занурює у професію журналіста й мотивує продовжити навчання. І ще кіт. Він ніби створює домашньою атмосферу», — ділиться своїми враженнями другокурсник Дмитро Буряк.

Такі знайомства допоможуть майбутнім журналістам не тільки дізнатися, де можна знайти роботу за професією, а й зрозуміти, яка сфера діяльності їм подобається найбільше й де вони хотіли б випробувати свої сили. Адже, як засвідчила екскурсія, працівники сучасних телевізійних ЗМІ поєднують у своїй діяльності професійні вміння репортерів, редакторів, ведучих, а також монтажерів, звуковиків, телеоператорів та інших учасників новітнього процесу виробництва аудіовізуального продукту. Осторонь у цьому процесі не залишаються навіть пухнасті котики, що стають повноцінними членами робочого колективу😊.

«Екскурсії на телеканали та на радіо є чудовим варіантом проходження практики. Окрім діяльності в своїх навчальних редакціях, ми можемо відчути атмосферу функціонування професійних ЗМІ, побачити справжніх фахівців медійної сфери в роботі (не тільки журналістів, а й працівників технічного забезпечення). Співробітники телеканалу розкрили нам багато нюансів своєї роботи та розповіли про цікаві та навіть кумедні ситуації з власного досвіду. Ми мали змогу побачити технічне обладнання, помацати та випробувати його в дії», — зазначає другокурсниця Вероніка Бідна.

Нагадаємо, що в контексті ознайомчої практики студенти другого курсу факультету журналістики, реклами та видавничої справи нашого університету вже спілкувалися з Ольгою Філіпповою та Олександром Бабічем. З подробицями цих зустрічей можна ознайомитися на сайті пресслужби факультету.

Вікторія Грищенко, Марія Новоселя
Пресслужба факультету